Her İle Hayvan Hastanesi Açılsın ve Bakanlık Destekli Hayvan Sağlığı Sigortası Yapılsın!

Her İle Hayvan Hastanesi Açılsın ve Bakanlık Destekli Hayvan Sağlığı Sigortası Yapılsın!

19.293 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Ekrem İmamoğlu (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı) ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Nejla Yeşildere

Merhabalar. Hayvan severler iyi bilir ki, evcil hayvan sahibi olmak maddi anlamda külfetli bir sahipliktir. Örnegin; parazit tedavisi olmasi gereken bir kedinin birkac günlük veteriner masrafı en az 800 TL tutuyor.

Sadece evcil hayvanlar da değil, sokak hayvanlarına yardım etme konusunda da çoğu zaman maddi zorluklar çekiliyor. Can çekişen bir hayvan görüyorsunuz ancak maddi gücünüz ona yardim etmeye yetmiyor. Veteriner ücretleri ve ilaç ücretleri, çoğu hayvan severin karşılayabileceğinden kat be kat fazla tutarlar. Çoğu zaman duyduğumuz "Hayvana çarptı kaçtı" haberlerinin altında bile maddi sorumluluğu üzerine almak istemeyen insan vicdanı olduğunu düşünüyorum.

HAYVAN SAHIBI OLMAK SADECE ZENGİNLERE ÖZGÜ BIR AYRICALIK DEĞIL! Daha çok hayvana hakettiği sağlık hakkını verebilmemiz için her ile hayvan hastanesi kurulmalı. Ve bu hastanelerde ates pahası olan röntgen, serum tedavileri, ameliyat masrafları, aşı masrafları gibi altından kalkılamayan masrafların bir kısmı hayvan sağlık sigortasından karşılanmalı. Geniş kapsamlı bir sigorta fonu oluşturulursa Özel Veteriner Kliniklerini de kapsaması sağlanabilir. Bu sayede hem hayvan severler maddi olarak zor durumda kalmaz, hem de daha cok yaralı, hasta hayvan tedavi edilebilir.

Hasta hayvanlara müdahale etmek isteyen insanlar vicdanları ve maddi durumları arasında sıkışıp kalmasın. HADİ HEPİMİZ BU KAMPANYAYLA SESSİZ DOSTLARIMIZIN SESINI DUYURALIM...

NEJLA YEŞİLDERE 

NOT: Ilham aldığım köşe yazısı: https://t24.com.tr/yazarlar/baris-soydan/bir-kedinin-olum-kalim-savasinin-hikayesi-ve-ekonomisi,19188

 

19.293 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.