Hayvan katliamı yapan Taşova Belediye başkanı ve veteriner hekimi görevden alınsın.

Hayvan katliamı yapan Taşova Belediye başkanı ve veteriner hekimi görevden alınsın.

Başlama tarihi:
10 Mayıs 2022
Muhatap:
Taşova Belediyesi
İmzalar: 25.992Sonraki Hedef: 35.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Amasya'nın Taşova ilçesinde yıllardır bir rehabilitasyon merkezi yok. Devlet bütün belediyelere hayvanlar için bütçe verdiği halde Taşova Belediyesi yıllardır kısırlaştırma ve tedavi görevini yapmamaktadır. Kontrolsüz üreyen, açlığa ve sefalete maruz kalan hayvanların sayısının çokluğundan halk şikayet edince de hayvanları işkence ederek, sürükleyerek yaralayarak çöp arabaları ile toplayıp ıssız dağlara otoyollara ölüme götürmektedir.

Üstelik toplama yapılırken ehil olmayan çöp işçileri hayvanlara uyuşturucu iğne atmakta bu iğneler hayvanları öldürdüğü gibi insana çoluğa çocuğa denk gelmesi halinde öldürme riski de vardır. Taşova belediyesi yıllardır kısırlaştırma ve tedavi  yapmayan veteriner hekime aylık maaş ödemeye devam etmektedir. Defalarca kez görüşmeler yapılmış, değişim olmayınca şikayetler yapılmış ancak bu şikayetlerin de üstü hep kapatılmış, belediye başkanı yasayı çiğnediği için soruşturma dahi geçirmemiştir.

  • Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk'e görev ihmali ve hayvana eziyet/zulüm çektirmekten, kanun dışı emir vermekten soruşturma açılmasını,
  • Belediye başkanının, hayvanları işkenceyle toplayan işçilerin ve görevini yapmadan maaş alan belediye veterinerinin görevden alınmasını  talep ediyoruz.

Taşova'da hayvan katliamı bitmek bilmiyor. Lütfen kampanyayı imzalayıp paylaşarak bu zulmü durdurmamıza yardım edin. Biz artık dayanamıyoruz. 

Hemen destekle
İmzalar: 25.992Sonraki Hedef: 35.000
Hemen destekle