Kampanya Kapatıldı

Hayvan Hakları

Bu kampanya 521 destekçiye ulaştı


Son zamanlarda yaptığım yolculuklarda yol kenarlarında birsürü hayvanın öldüğünü gördüm. Birçok ülkede bu şekilde yol kenarlarında birsürü hayvan her dakika ölüyor.

Önerim; yol yapımında yerine getirilmesi kaçınılmaz diğer unsurlar kadar yol kenarlarının yüksek engellerle kapatılması, bazı yerlerde ise hayvanların geçişi için köprü veya yollar yapılmasıdır. Örnekleri ise bazı gelişmiş Avrupa ülkelrinde mevcuttur. 

Bu kuralların yol için gerekli olan diğer kurallar kadar sıkı sıkıya uygulanması ve denetlenmesi; bu hayvanların bazı insanların yüksek hızları, dikkatsizlikleri vb sorumsuz hareketleri yüzünden her dakika yol kenarlarında canlarını vermelerini engelleyeceğinden eminim.

Bu çözümün bütün dünyaya yayılması ise en büyük isteğim. Çünkü birçok ülkede aynı kötü manzaralarla karşılaştım. Bu hareketin, uluslararası geçerliliği olması gereken bir disiplin olmasını hedefliyorum. 

 

https://www.facebook.com/attn/videos/159161068246665/?hc_ref=ARRlwxtWo9mi8ZOwvG0O5VQqY_mFi0rWz6qawyuLUTTnoL4Gz7hmhfDEi6vcgKhG9zMBugün didem imzanı bekliyor!

didem kurtoglu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Hayvan Hakları». didem ve imza atan diğer 520 kişiye katıl.