Haydarpaşa ve Sirkeci Garı İhaleleri İptal Edilsin

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 75.000.


Herkese merhaba,

Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının İstanbul halkının kullanımına açılması sosyal bir proje olarak oldukça etkileyici olabilirdi. Tabi ihale süreci yasalara uygun yapılmış olsaydı.

Ne var ki ihale sürecinde İstanbul halkının yerel yönetim iştiraklerinin ortak teklifini katılımcı olarak kabul edip pazarlık aşamasında İBB'yi eleyip rekabet ortamını ortadan kaldırarak geriye kalan tek katılımcıya ihaleyi vermek akıl almaz bir tutumdur.

Ülkemizde artık haklıdan yana ve adaletli bir yönetim istiyoruz. İhale sonucunda yerel yönetimi adaletsiz bir şekilde eleyerek  diğer şirkete şaibe yaratacak şekilde verilmesini bir vatandaş olarak içime sindiremiyor ve bu imza kampanyası ile ihalenin iptal edilmesini talep ediyorum. 

Yerel yönetimler şehirlerin kültür ve sanat etkinliklerinde bilhassa büyük şehirlerde oldukça fazla görev üstlenmektedirler .Bu etkinliklerin gerçekleştirilmesinde devlet kuruluşlarının yerel yönetimlere destek olması gerektiği kanısındayım. 

Halbuki  burada kayırılan iki yıllık geçmişe sahip bir özel kuruluş olmuştur.  

Atacağınız imzalarla kampanyama destek olarak sesimi duyurmamı sağlayabilirsiniz. Umut ve dileğim odur ki hep birlikte başaracağız.