GSM şirketi Vodafone Türkçe ve İngilizce’nin yanında Arapça da hizmet veriyor, ya KÜRTÇE?

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.

2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.

Vodafone'dan Kürtçe hizmet bekliyoruz!

Türkiye'de yaşayan ve nüfusu  20 000 000 civarında olan bir halkın bir GSM şirketinden kendi dilinde hizmet beklemesi mümkün değil midir?

Bir halkın kendi ülkesinde, kendi dilinde, hizmet satın alması serbest piyasa kurallarına,  kapitalizme ve sermayenin karına zarar mı verecektir?

Kurulduğu günden beri kendi müşterilerine Türkçe ve İngilizce hizmet vermekte olan Vodafone, yakın zamanda Arapça dilinde de hizmet sunmaya başlayarak çok önemli bir ihtiyaca cevap olmuştur. 

Peki Vodafone şirketinin sahipleri ve o şirketin yöneticileri bu ülkede Kürtçe konuşmakta olan milyonlarca müşterisi için,  o müşterilerin dilinde, bir hizmet sunmayı hiç mi düşünmemiştir, yoksa böyle bir hizmetin önünde başka engeller mi vardır? 

Böyle bir kampanya başlatarak Vodafone Şirketinin bu önemli ihtiyaca cevap olmasını bekliyoruz, bu kampanyamızı sosyal medya üzerinde de başlatıp geliştireceğiz , ilgili şirketin milyonlarca müşterisi için böyle bir adımı atmasını bekliyoruz.

Eğer bu kampanyamıza karşı kayıtsız kalınır ise toplu halde Gsm hattımızı başka bir şirkete taşımak konunusunda tereddüt etmeyeceğimizin bilinmesini ister şükranlarımızı sunarız...