Gazeteciler işten kıdemsiz, tazminatsız çıkarılmasın!

Gazeteciler işten kıdemsiz, tazminatsız çıkarılmasın!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.

Yıldırım Demirören ve tarafına Kızkardeşler Dayanışma Platformu bu kampanyayı başlattı

Sayın Yıldırım Demirören sözümüz size...

Beğenmediğiniz, aynı görüşte olmadığınız gazetecilerle çalışmama hakkınızı baki tutarak size yazıyoruz, umarız bize kulak verirsiniz...

Gazetecilik mesleği sorgulama, kuşku, araştırma ve bilgi temelli bir meslektir. Görüş ve yaklaşımlarını beğenmeyip birlikte çalışmak istemeyebilirsiniz ama onlarca yöntem geliştirip bu kişilerin yılların emeğini yok sayamazsınız. Basın tarihi boyunca binlerce gazeteci tazminat ve emeklilik hakları yok sayılarak işten çıkarıldı. Bunun son örneği de YAZGÜLÜ ALDOĞAN.

Yazgülü Aldoğan tam 20 yıldır, 1998 yılından bu yana, Posta Gazetesinde yazıyor. Sadece kendi köşesinde yazmakla kalmayıp haberlerden sevgi köşelerine varıncaya kadar gazetenin her santimetrekaresinde emeği var. Gazetenin tirajının 1 milyonlara ulaşmasında , dolayısıyla marka değerine ulaşmasında katkısı tartışılmaz.

Biz okuyucuları olarak bunun şahidiyiz.

Posta Gazetesinin yeni Sahibi, Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Yıldırım Demirören. Size sesleniyoruz!

“Bizim dönemimizde yazmadı, Aydın Doğan düşünsün” diyerek bu sorumluluktan kaçamazsınız. Kurumların devamlılığının yanı sıra “ahde vefa” gibi çok saygın bir müessese vardır kültürümüzde.

Sizden talebimiz başta Yazgülü Aldoğan olmak üzere işten çıkardığınız gazetecilerin haklarını tam olarak vermeniz!

Öte taraftan gazeteleri gazete kılan gazetecileridir. Fikirlerini beğenmeseniz dahi eğer bilgi ve objektif değerlere sahipse onları muhafaza etmeye çalışarak ancak gazetenizi paçavra olmaktan kurtarabilirsiniz...
Posta Gazetesinin tiraj tarihçesini dikkatle incelerseniz bunu görmeniz zor olmayacaktır...

Her kesime seslenebilen, haber değeri içeren bir Posta Gazetesi dileğimiz , Yazgülü Aldoğan’ın tüm haklarının verilmesi ise talebimiz!

Saygılarımızla,

Kızkardeşler Dayanışma Platformu

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.