Fotoğraf Severler Fotoistanbul'u Özlüyor!

Fotoğraf Severler Fotoistanbul'u Özlüyor!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Ekrem İmamoğlu (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı) ve tarafına Cenk Mirat Pekcanattı bu kampanyayı başlattı

2018 yılında 1 yıl ara verildiği duyurulan Fotoistanbul, 2019'da da düzenlenmedi. Biz fotoğraf severler, bu önemli festivalin yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz. 

2014-2017 yılları arasında düzenlenen "Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali" ya da diğer bilinen adıyla "Fotoistanbul" birçok yerli ve yabancı fotoğrafçıyı 4 yıl boyunca İstanbullu fotoğraf severlerle bir araya getirdi.

Fotoğraf sanatının sadece galerilerle sınırlı sergileme alanlarını, başta sokaklar olmak üzere alternatif mekanlara taşıdı. Bu sayede daha da geniş kitlelere erişti.

Ayrıca sanatçı konuşmaları, atölyeler, portfolyo değerlendirmeleri, sunumlar, sanatçı söyleşileri ve panellerle bizlere dolu dolu ve nitelikli bir fotoğraf ziyafeti sundu.

30 Temmuz 2018 tarihinde, aniden yapılan duyuruyla, festivale ara verildiği duyuruldu ve tüm fotoğraf severler büyük bir hayal kırıklığına uğradı. 

Duyuru aşağıdaki gibiydi:

"Ekonominin içinde bulunduğu istikrarsızlık ve erken seçim ile gelen belirsizlik sebebiyle, bu sene Fotoistanbul'un sizlere dört yıldır sunduğu kalite standartlarını koruyabilmemiz için gereken maddi ve lojistik desteği sağlayamadık. Bu yüzden, anlayışınıza sığınarak, festivalimize 1 yıl ara verme kararı aldık. 2019 yılında, 5. yılımıza yakışır bir içerikle karşınızda olmayı diliyoruz. Lütfen takipte kalınız." 

Takipte kaldık kalmasına... lakin 2019 yılnda da Fotoistanbul yine organize edilmedi. Organizasyona dair ileriye dönük herhangi bir açıklama da kamuoyuyla şu ana kadar paylaşılmadı. 

Sizlerden yegâne ricamız, biz fotoğraf severlerin her yıl dört gözle beklediği ve İstanbul'un marka değerine fotoğraf aracılığıyla katkıda bulunmuş, bu çok kıymetli kültür ve sanat etkinliğini Beşiktaş ilçesinde yeniden düzenlenmesini sağlamanızdır.

Gereğini saygılarımla arz ederim.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.