Doğrulanmış başarı

Fırat Üniversitesi Ara Sınav Takvimi Sistemi Değişmesin

Bu kampanya 774 destekçi ile değişim yarattı!


Merhabalar,

Fırat Üniversitesinde eğitim görmekteyim.Yüksek Öğrenim Kurumunun verdiği karar doğrultusunda sınav takvimimizde çok ciddi değişiklikler yapılmış olup,okul genelinde yapılacak olan sınavlarda yeni bir düzene gidilmiştir.

Mağduriyet anlamında büyük bir önem arz eden bu konuda biz öğrenciler hafta içi derse gidip,hafta sonu sınavlara tabi tutulacağız.

Gelinen bu noktada projesi olan,iş yeri eğitimi olan,ikinci öğretim olan bir çok öğrenci başarısızlığa sebep olacak bir düzende,adil olmayan bir sınav sistemiyle karşı karşıya kalmıştır.

Kimi dersleri gece 11 gibi bir saatte biten bir çok öğrenci eğer bu sistem uygulanırsa  sabah sınava gitmek zorunda kalacaktır.Sınava hazırlanmayı bırakın,sınava yetişmeye ve o psikolojik duruma girmeye bile hazır olmayacaktır.

Sizden talebimiz,eski sistemimizin aynı şekilde devamlı bir düzende uygulanmasıdır.

Lütfen talebimizi geri çevirmeyin.

Zira bölgesinin zirvesinde olan bir üniversitenin artan başarı grafiği bir anlamda düşecek ve ülkemizin saygın kurumlarından olan Fırat Üniversitesi çıtasından aşağı yerlere gerileyecektir.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

 

Alınan kararlar aşağıda bulunmaktadır.

 

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi itibariyle Ara Sınavlarda yapılan değişiklikler aşağıda verilmiştir:

1. Ara sınavlar hafta sonları akademik takvimde belirtilen zaman aralıkları içerisinde yapılacak, hafta içi dersler işlenilmeye devam edilecektir.

2. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için ara sınavların yapılacağı tarihler şu şekildedir: 16-17 Kasım 2019, 23-24 Kasım 2019 , 30 Kasım 2019 - 1 Aralık 2019 , 7-8 Aralık 2019.

3. Derse devam eden öğrencinin olmadığı, sadece sınav için açılan derslerde (öğrenci sayısının 10 ve altında olduğu) dersin hocası sınavı kendi dersleriyle ve öğrencinin gireceği ders ve sınavlarla çakışmayacak şekilde hafta içi yapabilir.Bugün Volkan imzanı bekliyor!

Volkan Ünlü bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Fırat Üniversitesi: Fırat Üniversitesi Sınav Takvimi Sistemi Değişmesin @firatresmihesap». Volkan ve imza atan diğer 773 kişiye katıl.