Doğrulanmış başarı

Ev aletlerini erişilebilir şekilde üretin, biz görmeyenleri kimseye muhtaç etmeyin

Bu kampanya 68.611 destekçi ile değişim yarattı!


Merhaba,

Bizler görme engelliyiz, biz de sizler gibi her gün günlük hayatın bir parçası olan pek çok işimizi hallediyoruz.

Yaşayan bir birey olarak gerekli ihtiyaçlarımızı karşılıyacak tüm ev işlerini yapıyoruz. Bizler de herkes gibi yaşantımızı sürdürürken tüm elektronik eşyaları kulanmak zorundayız. 

Elektronik ev aletleri yaşamımızı kolaylaştırmaktadır. Özellikle hem evde, hem de dışarıda çalışanların yaşamında işlerin daha hızlı yapılmasını sağlayan önemli araçlardır. Görme engelli olarak bizler, ev aletlerini satın alarak herkesin o üründen faydalanacağı kadar faydalanmak istiyoruz.  

Üretilen elektronik ev aletleri çevirmeli ya da dokunmatik üretilmektedir. Çevirmeli olarak üretilen ev aletlerinde düğmeyi çevirdikçe hangi menüde olduğunu bize sesle de bildirse cihazı sorunsuz kullanacağız.

Örneğin: çamaşır makinesinin yıkama ayarları biz dokundukça ya da düğmeyi çevirdikçe sesli olarak bize makinedeki sesli uyarıcı tarafından bildirilse, biz de bu makineyi kimsenin yardımı olmadan ihtiyacımız doğrultusunda kullanabiliriz.

Bazen ayrıntıymış gibi gözüken küçük değişimlerin, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran veya zorlaştıran sonuçları oluyor. Bizler Altı Nokta Körler Derneği, kadın meclisi üyeleri olarak sizleri, temel hak ve özgürlüklerden olan "erişim hakkı" çerçevesinde Arçelik ve Vestel markalarının engelliler için sesli ev aletleri üretmesi talebimiz için imza vermeye davet ediyoruz.

Altı Nokta Körler Derneği, kadın meclis üyeleri adına,

Sevgi Bulut                Bugün Sevgi imzanı bekliyor!

Sevgi Bulut bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Ev aletlerini erişilebilir şekilde üretin, görmeyenleri kimseye muhtaç etmeyin». Sevgi ve imza atan diğer 68.610 kişiye katıl.