Eskişehir Matara Hareketi

Eskişehir Matara Hareketi

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Yılmaz Büyükerşen (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi) ve tarafına Ruhan Aktaş bu kampanyayı başlattı

Pet şişeler en yaygın kullanılan tek kullanımlık plastiklerden bir tanesi. Pet şişelerin üretiminde kullanılan hammaddeden bu şişelerin kullanımından doğan çöp ve kirliliğe çevremize büyük zarar veriyorlar. Geri dönüşüme uygun olsa bile bir çoğu normal çöp kutularına hatta kimi zaman direkt olarak yola, sokağa ve/veya doğaya atılıyor.

Çevre kirliliğinin en büyük sebeplerinden biri olan plastiğin kullanımını günlük hayatta azaltmaya çalışıyoruz. Plastik kullanımını azaltmak için yanımızda mataramız veya cam şişemizle dışarı çıkıyoruz. Ancak mataradaki su bittiğinde çaresiz kalıyoruz ve pet şişe kullanımına mecbur bırakılıyoruz. Eskişehir'de Adalar, İki Eylül, Kanatlı gibi insanların toplanma alanı olan ve en ulaşılabilir yerlere mataramızı doldurabileceğimiz ücretsiz veya eskart ile doldurulabilen su otomatları istiyoruz. 

Şehrin çeşitli yerlerine konacak su doldurma otomatları sayesinde kendi matarasını taşıyan, başta şehrine ve sonra dünyaya saygılı Eskişehirliler mataralarını doldurabilecek. Böylece doğaya saygılı olmak isterken ve çaba gösterirken pet şişe kullanmak zorunda kalmayacaklar. 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.