Eskişehir'e tam teşekküllü hayvan hastanesi istiyoruz

Eskişehir'e tam teşekküllü hayvan hastanesi istiyoruz

Başlama tarihi:
5 Mayıs 2022
İmzalar: 5.865Sonraki Hedef: 7.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Remziye Dündar

Hayvanlar da insanlar gibi canlıdır. Birçok hastalık geçirirler. Çeşitli kazalara uğrarlar. Tıpkı insanlar gibi sağlık hizmeti almaya hakları vardır. Ancak Eskişehir'de bütün hayvanların yeterli sağlık hizmeti alabileceği tam teşekküllü bir hayvan hastanesi bulunmamaktadır. Belediye'den şehrimize bir hayvan hastanesi yapmasını talep ediyoruz. 

Sokak hayvanlarının basit tedavileri ve kısırlaştırma operasyonları belediyelere ait bakımevlerinde yapılmaktadır. Ancak bu bakım ve rehabilitasyon merkezleri kırık tedavisi bile yapacak donanıma sahip değildir.

Sahipli hayvanların sağlık hizmeti alabileceği yerler özel veteriner klinikleridir. Bu klinikler sağlık hizmetini çok pahalıya vermektedirler. Basit bir kırık ameliyatı için birkaç bin lira istenmektedir. Şehrimizde tam teşekküllü bir hayvan hastanesi bulunmadığı için sahipli hayvanlarımızın veya sokakta yaşayan hayvanlarımızın tedavileri için özel kliniklere mecbur kalmaktayız. Bu konudaki sorunlar şehrimize has bir durum değildir. Ülke çapında yaşanan bir sorundur bu.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığına ve Tarım Orman Bakanlığına CİMER üzerinden taleplerimizi içeren başvurular yaptık. Aldığımız yanıtlar bu konunun muhatabının Belediyeler olduğudur. Belediyemize yazdığımız dilekçelere verilen yanıtlarda belediyenin bakımevlerinin hayvanların sağlık hizmeti alabilmesi için hizmet verdiğidir. Bu bakımevleri tedavi ve cerrahi operasyonlar için yeterli donanıma sahip değildir.

Eskişehir gibi modern bir şehrin sahipli veya sokakta yaşayanlar olmak üzere şehrimizdeki bütün hayvanların sağlık hizmeti alabileceği tam teşekküllü bir hastaneye ihtiyacı vardır. Bu konuda kamuoyu oluşturmak ve taleplerimizi belediyemize daha etkin biçimde iletebilmek için bu imza kampanyasını başlatmaya ihtiyaç duyduk. Kampanyamızı imzalayıp paylaşarak bize destek olabilirsiniz. 

 

Hemen destekle
İmzalar: 5.865Sonraki Hedef: 7.500
Hemen destekle