Kampanya Kapatıldı

Edremit Belediyesi Ekiplerinin Yaptığı Sokak Hayvanları Katliamı Durdurulsun!

Bu kampanya 3.849 destekçiye ulaştı


Kaz Dağları'nın Edremit ucundan sesleniyoruz!

Dil sussa dağlar taşlar haykıracak artık! Toprak, sızlayan kemikleri kusacak!

Bu dağın her yeri mezar oldu! Bir gram ekmek bir yudum suya razı dilsizce bekleyen dostlarımızın acılarıyla doldu İda! Kedi köpek katliamlarının sonu gelmiyor! Sokaklarda mama, su alanları, tedavi zaten yok... Ve ölüm var!!!

Siz hiç son nefesini vermekte olan zehirlenmiş köpeğin gözlerine baktınız mı? Biz dirayeti ondan öğrendik!!! Perişan halimizi görünce toparlandı... acı içinde kıvranan o değilmiş gibi... tek kaygısı bizi teselliye çalışmaktı! Gökler şahit, o gözler... İnsana sevgiyle kapandı!!! 

Balıkesir'e bağlı Edremit İlçesinde uzun süredir sistemli ve organize bir şekilde sokak hayvanları zehirlenerek katledilmektedir. Edremit Belediyesi kendi ilçe sınırları dışına çıkarak Ayvalık belediyesi sınırlarına hem canlı olarak hem de zehirlenerek öldürülmüş köpekler atmıştır, rehabilitasyonunu tamamlamış kısır, aşılı ve küpeli köpekleri toplamıştır ve bu köpeklerin bir kısmı Ayvalık'ta zehirlenerek öldürülmüş olarak bulunmuştur. Bu olaylar kanıtlarla birlikte savcılığa yansıtılmıştır.

Ayrıca belediye çalışanı Korkmaz Küfrevi adlı şahsın aktivist arkadaşlarımızı, hayvanseverleri arayarak yaptığı tehditlerin (tecavüz, cinayet) ses kayıtları da savcılığa sunulmuştur. Altta linki bulunan videoda bazı tanıkların ve şikayetçilerin açıklamalarını bulabilirsiniz.
( https://www.facebook.com/maddog.animalrights/videos/10155369226106873/ )

Şu an tedavi, kısırlaştırma, mama ve su alanları taleplerimiz ikinci sıradadır. Öncelikle hem Edremit'teki sokak hayvanlarının hem de aktivistlerin, hayvanseverlerin güvenliklerinin sağlanması ve katliamların durdurulması için yetkililerden gereğinin yapılmasını

Saygılarımla arz ederiz,

Teşekkürler, sevgiler...

Kaz Dağları Hayvan Hakları İnisiyatifi....Bugün Şule imzanı bekliyor!

Şule Erden bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Edremit Belediyesi Ekiplerinin Yaptığı Sokak Hayvanları Katliamı Durdurulsun!». Şule ve imza atan diğer 3.848 kişiye katıl.