Dizi Sektöründeki Keyfi Şiddete Dur De!

Dizi Sektöründeki Keyfi Şiddete Dur De!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 15.000.
15.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
O3Medya ve tarafına Pelin Çelik bu kampanyayı başlattı

Hikaye bitmeden final kararları veriliyor, NEDEN?

Çünkü, sektör değil "piyasa", çünkü emeğin hiçbir önemi yok, çünkü reyting ölçümleri hileli, çünkü her çalışma o kadar savunmasız, istismara açık ve kurulu yapı; emeğin keyfi bir biçimde yok sayılmasına o kadar müsait ki... Hepimiz bu piyasanın sektör olması için çaba sarfetmek zorundayız. Hepimiz yapılan bu emek ve değer istismarına dur demek zorundayız.

Hikaye açılımına bile fırsat vermeden alınmış final kararları tamamen keyfi uygulanan bir şiddettir.

Son Yaz, kanalın yapmış olduğu harcama politikasında ilk elenecek listesine daha sezon başlamadan konmuş bir projedir. Reytingleri düşük gelsin diye özellikle çaba sarfedilen, PR yapılmayan, günü değiştirilen ve böylece oturmuş izleyici kitlesinin elinin tersiyle itildiği bir proje. Son Yaz gibi kaliteli, sosyal medya reytingi yüksek, yurtdışı satışları başarılı bir dizinin bu piyasada yok olup gitmesine izin vermeyelim.

Alınacak final kararlarında yalnızca reytingler değil, sosyal medya gibi etmenler de göz önüne alınmalı. Yalnızca 4000 kişi ile elde edilen hileli reyting sonuçları asla tek kriter olmamalı. Seyircinin kendi varlığını hissedip hissettirebildiği, hikayeye ortak olabildiği her başarı göz önünde bulundurulmalı. Dizimiz Son Yaz’ın başka bir platform veya kanalda devam etmesini talep ediyoruz.

Dizi sektöründeki bu haksızlığın son bulması, dizilerin hakettiği değeri alabilmesi için sen de imza verir misin?

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 15.000.
15.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.