Devlet Hayvan Hastaneleri Kurulmalı!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.


Mahallemizde, evimizde, çevremizde baktığımız hayvanların sağlık sorunları ortaya çıktığında uygun fiyatlı tedavi hizmeti alabileceğimiz kurum bulamıyoruz. Veterinerlik fakültelerinin fiyatları özel klinikleri aratmıyor. Belediyeler ise ancak sokaktaki sahipsiz hayvanların bakımını üstlenmekle yükümlü.

Sokaktaki ya da evlerimizdeki canların bakım masrafları, maddi durumu yetersiz hayvanseverler üzerinde büyük bir yük oluşturuyor. Canlarımız hastalandığında tedavi masraflarını karşılamakta büyük güçlük çekiyoruz. Bazı durumlarda tedavilerini yaptıramadığımız için canların ölümünü çaresizce izlemek zorunda kalıyoruz.

Gerek sokakta gerek evde sahiplendiğimiz canlar hastalandığında uygun fiyatlarla tedavi ettirebileceğimiz, toplu taşımayla ulaşılabilecek noktalarda kurulacak devlet hayvan hastanelerine ihtiyaç var. Bu hastanelerde canlarımızın rutin sağlık ihtiyaçlarını da uygun fiyatlarla karşılayabilmeliyiz.

Nasıl ki devlet bu topraklarda yetişen ağaçlara sahip çıkmakla yükümlüyse yine bu ülke topraklarında doğmuş kedi, köpek ve diğer canlılara da aynı vicdani sorumluluğu göstermelidir.