Doğrulanmış başarı

Değer Deniz'in katili C.M.'nin cezasında hiçbir indirim uygulanmasın...

Bu kampanya 27.038 destekçi ile değişim yarattı!


Merhaba arkadaşlar,

Maalesef üzülerek, kahrolarak, öfkelenerek bir kadın cinayetine daha tanıklık ettik, Değer Deniz... Evinde katil zanlısı C.M. tarafından tecavüze uğradı ve boğularak öldürüldü... Savunmasında ise haksız tahrik indiriminden faydalanmak ve daha az ceza almak amacıyla "Kıskandım. Sözleri erkekliğime dokundu. Dayanamadım, öldürdüm." dedi.

Bu beyanla ki aralarında bir ilişki olmadığı/olamayacağı aşikar, daha az ceza almasına engel olalım ve hak ettiği en ağır cezaya çarptırılsın. Cezalar en ağır şekilde verilsin ki kadın cinayetlerinin önüne geçebilelim...

Unutmayalım ki, hepimizin ailesi, eşi, ablası, kız kardeşi var... Kadınlar da en az erkekler kadar yalnız yaşayabilmeli, özgürce ve güvenle hayatlarına devam edebilmeliler... Adalet ve hukuk hepimiz için...  Bugün H​.​Göktuğ imzanı bekliyor!

H​.​Göktuğ Karacan bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Değer Deniz'in katili C.M.'nin cezasında hiçbir indirim uygulanmasın. @adalet_bakanlik». H​.​Göktuğ ve imza atan diğer 27.037 kişiye katıl.