Daha da geç olmadan Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası KAPATILSIN!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.

25.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.

Havai fişek; ülkemizde özel günlerde, düğünlerde bir görsel güzellik veya eğlence olarak tanımlanır. Bizim eğlence diye tabir ettiğimiz bu maddenin dikkate alınması gereken kısmı güzelliği veya renkleri değil. Yapım aşaması.

Ülkemizin Sakarya şehrinde bulunan Coşkunlar Havai Fişek fab. Bilindiği üzere 03 Temmuz 2020 Cuma günü öncekilerden daha şiddetli bir şekilde 11 yılda 5. Kez patladı. Görsel şölen olarak varsaydığımız bu madde birçok insanın ölümüne ve daha birçok kişinin ağır yaralanmasına sebep oldu.

9 Temmuz 2020 Perşembe günü Fabrika ve çevresinde kalan mühimmatın aktarıldığı Taşkısığı ilçesinde, indirme sırasında yeni bir patlama meydana geldi. 3 şehidimiz ve 6 yaralımız mevcut.

Diyeceğimiz şu ki; İş güvenliği veya ihmalden kaynaklanması bu tabloyu değiştirmiyor. Havai Fişek olmadan bir hayat sürdürebiliriz. Düğünler, bayramlar, törenler güzel geçsin diye yapılan bu malzeme insanları öldürüyor. Gökyüzü aydınlansın diye insanlar ölmesin..


Lütfen sessiz kalmayalım..

(Açıklama: İmzanızın geçerli olması için, girdiğiniz e-mail adresini mailden onaylamanız gerekmektedir. Ses getirebilmesi için daha çok oya ihtiyacımız  var. Lütfen her adımı dikkatle izleyip yapalım..)