YASAKLI IRK KANUNU ORTADAN KALDIRILSIN

YASAKLI IRK KANUNU ORTADAN KALDIRILSIN

Başlama tarihi:
2 Mayıs 2020
Muhatap:
Cumhurbaşkanlığı ve
İmzalar: 1.449Sonraki Hedef: 1.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Halil Serin

Yıllardır var olan yasaklı ırk kanunundan ötürü evladımızdan ayırmadığımız köpeklerimiz ellerimizden alınıp barınaklarda ölüme mahkum ediliyor. Köpekler insanoğlunun var olduğu en eski zamandan beri bizlerin en sadık dostu olarak yanımızda olmuştur. Doğuştan kötü köpek olmadığı halde, şu ırk bu ırk köpekleri saldırgan olarak tanımlayıp iftirada bulunmak biz hayvanseverleri rahatsız ve mutsuz etmekte. Güçlü ırk oldukları için insan azmanı olarak lanse edilmeleri tamamen yanlıştır. Ne yani bir pitbull, Sivas kangalından daha vahşi, daha saldırgan ve daha mı güçlüdür ?

Eskiden amerikada dadı köpek olarak tanımlanan pitbulların, sonradan bir anda en vahşi, saldırgan ırk olarak lanse edilmesi akıllı insanın çözümleyebileceği bir konudur. Kötü insanların eline düşen köpeklerin saldırgan olarak yetiştirilmesini o ırka bağlayıp yasaklamak nasıl bir mantık ürünüdür. Kendimizi ele alacak olursak: bir insan kadar daha tehlikeli canlı var mıdır soruyorum size?

insanları öldürmek, katletmek, doğayı katletmek, tecavüz, hırsızlık gibi eylemleri yapan insanları, insan ırkını kısırlaştırıp yasaklı ırk olarak ilan etmek mi gerekiyor. Mantığa tamamen aykırı olan bu kanunun tekrar ele alınıp iptal edilmesini istiyoruz siz değerli büyüklerimizden. Irkları yasaklamak yerine, köpek dövüşlerini yasaklayıp caydırıcı cezalar verilmesi tüm insanlık adına daha doğru bir karar olacaktır. 

Asla unutmamak gerekiyor ki KÖTÜ KÖPEK YOKTUR KÖTÜ SAHİP vardır!!

Dogoargentino, pitbull ve diğer yasaklı ırk olarak tanımlanan tüm türlere özgürlüklerini istiyoruz!!

Hemen destekle
İmzalar: 1.449Sonraki Hedef: 1.500
Hemen destekle