Başarı

Amerikan markası Microsoft yerine Milli ve Yerli İşletim Sistemimiz PARDUS kullanılsın

Bu kampanya 1.307 destekçi ile değişim yarattı!


Şu anda Amerika ile bir ekonomik savaş içerisindeyiz. Ve bu ekomomik savaşta zaten para verilip alınmış olan IPhoneları kırarak Amerika'ya ekonomik boykot sağladıklarını zannedenlerin aksine bunun gerçekten yapılabileceği bir sektör var.
Üstelik vergi arttırma vs gibi "önlem"ler yerine daha etkili ve vatandaşın sırtına külfet olmayacak bir önlem...
Öyle ki çok ciddi paraların döndüğü bir sektör. Bir anda ciddi paraların ülke kasasında kalmasını sağlayabiliriz, hem de hiç zorlanmadan!
Nasıl mı? Zaten yazılmış ve bitirilmiş olan Milli ve Yerli işletim sistemimiz olan PARDUS'u devlet kurumlarında zorunlu kurarak.
Hastaneler, bakanlıklar, üniversiteler... Her biri yıllık milyonlarca lira paramızı bir Amerikan markası olan Microsoft'un Windows işletim sistemine yatırıyor.
Ve bu, sadece buz dağının görünen yüzü.
Windows bağımlılığı beraberinde yan ürünlere işletim sistemine harcanan paranın kat be kat daha fazlasını Office, Firewall, Server vb, yan ürünlerine akmasını sağlıyor.
Her yıl Türkiye'den Amerika'ya akan oluk oluk paraları hayal edin.

Neden PARDUS?

  • Ekonomik Savaş

Şu anda ABD ile verdiğimiz ekonomik savaşı kaybetmek istemiyorsak öncelikle piyasada tekel gibi davranan Microsoft ürünlerinden kurtulup milli yazılımlara geçmemiz gerekiyor.

  • Bilgilerimiz Güvende mi?

Kaynak kodları ABD'nin elinde olan ve verilerimizin güvende olmadığı bir sistem olan windows yerine kaynak kodları elimizde olan ve güvenebileceğimiz bir işletim sistemi

  • Lamerlare ve Hackerlara geçit yok!

İçerdiği güvenlik açıkları nedeniyle Hacker'ların ilgi odağı olan ve antivirüs gibi güvenlik yazılımlarını kullanmaya mecbur bırakan windows yerine saldırılardan anlının akıyla çıkan, hacker'ları zorlayan lamerlara geçit vermeyen işletim sistemi

  • Ekonomiyi Şahlandırın!

ABD'nin ve Dünyanın en büyük şirketi olan ve ABD'nin en büyük kozlarından birisi olan Microsoft'a milyarlarca TL ödeme yapılması yerine sermayemizi ülkemizde tutan bir işletim sistemi...

  • Hantal Windows'tan hızlı PARDUS'e

İçerdiği sorun ve açıklar yüzünden sürekli yamalarla, güncellemelerle ve antivirüslerle hantallaşıp yamalı bohçaya dönen ve ağır çalışan işletim sistemleri yerine sağlam bir işletim sistemi

  • Ücretsiz milyonlarca çözüm olanakları ile paranız cebinizde kalsın

Linux işletim sistemine yazılmış ve Microsoft'taki karşılıkları muazzam paralar isteyen milyonlarca ücretsiz yazılım mevcut. BT yatırımından Finansal yönetime kadar.
Orta ölçekli iş yerlerinin bile yıllık 100binlerce lira parasının hem kendi cebinde hem de ülke sınırları içinde kalmasını sağlayacak yazılımlara olanak sağlayan bir işletim sistemi.

  • Windows'a ayrılan Kaynaklarınızı daha faydalı işlerde kullanın

Ülkemizde, yabancı firmalarla rekabet mücadelesi veren işletmelerin ve kurumların ve hatta devlet birimlerinin yıllık Microsoft bütçelerinden bir anda kurtulduğunu hayal edin. Artık o hep ertelediğiniz AR-GE çalışmalarını ve Yatırımları finanse edecek bir bütçeniz var. Bugün Fatih imzanı bekliyor!

Fatih BAHÇECİ bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «CumhurBaşkanlığı: Amerikan markası Microsoft yerine Milli ve Yerli İşletim Sistemimiz PARDUS kullanılsın». Fatih ve imza atan diğer 1.306 kişiye katıl.