Adana'daki kütüphanelerin sayısı yetersiz, yenilerinin açılması için destek olun!

Adana'daki kütüphanelerin sayısı yetersiz, yenilerinin açılması için destek olun!

Başlama tarihi:
5 Ağustos 2019
İmzalar: 553Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Dilara Şimşek

Adana'daki kütüphanelerin sayısı ve kapasitesi maalesef yetersiz, daha fazla kütüphane ile öğrenciler başta olmak üzere tüm Adana halkına bilgiye ulaşma kolaylığının sağlanmasını istiyoruz. 

Neden Yeni Kütüphanelere İhtiyacımız Var?

Genç birey ve öğrenci sayısı fazla olan ülkemizin birçok öğrenciye ev sahipliği yapan Adana ilinde bilgiye aç on binlerce insan öğretim görmekte. Bu kadar fazla öğrencinin olmasının yanında okumayı, öğrenmeyi seven diğer vatandaşların da bulunduğunu göz önüne alacak olursak Adana'daki kütüphanelerin sayısının yeterli olmadığı açıkça görülmekte ve eksikliği hissedilmektedir. Tüm bunların yanında Adana ilinde Türkiye'ye çok önemli katkılar sağlamış sanatçılar, yazarlar, sanayiciler ve bilim insanları yetişmiştir. Daha çok insanı öğrenmeye ve okumaya teşvik etmek, bilgiye ulaşma kolaylığını sağlamak ve çalışma ortamlarının sayısını çoğaltmak için kütüphane sayısının fazlalaştırılmasını talep ediyoruz.

Neden Destek Olmalısınız?

İlkokul, lise, üniversite fark etmez, bir öğrencinin sınav haftasında dostu kütüphanedir. Sınav haftası dışında; öğrenci olsanız da, olmasanız da kitap okumayı, bilgi edinmeyi seven biriyseniz de uğrak noktanız kütüphaneler olacaktır. Hepimizin elbette kitap değiş tokuş edebileceği arkadaşları ya da sürekli okumak için kitap satın alacak durumu olmayabilir ama en azından açılacak kütüphanelerle bilgi açlığına, çalışma ortamına çözüm niteliğinde bazı imkanların sağlanması mümkün olacaktır. Bu sebeplerden dolayı desteğinize ihtiyacımız var.

Dünya'nın Farklı Bölgelerinde Kütüphaneler Ne Kadar Önemli?

Dünya'da söz edilmeye değer kütüphaneler en az 1.000.000 kitap ve 1000 kişilik çalışma ortamı sunmakta.

Özenle kurulmuş bu tip kütüphanelerin ülkemizde de varlığını sağlamak için Adana ilinde bir başlangıç yapmayı hedefliyoruz.

ADANA'DA YENİ KÜTÜPHANELERİN AÇILMASI İÇİN SEN DE BU KAMPANYAYI İMZALA VE BİZE DESTEK OL!

Hemen destekle
İmzalar: 553Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle

Karar Vericiler