Kampanya Kapatıldı

@RT_Erdogan @idrisgulluce Amasra Cennet Kalsın #TermiksizAmasra

Bu kampanya 1.537 destekçiye ulaştı


Değerli Amasra dostu,

Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşm-i Cihan” yani “dünyanın gözü” olarak adlandırdığı Amasra’yı mutlaka biliyorsunuz. Cennet Amasramız yıllardır termik santral tehdidi altında yaşıyor. Yöre insanının karşı olmasına, mevzuata ve planlara uygun olmamasına rağmen, ülkemizin en büyük kömür yakan termik santrallerinden birisi Hattat Holding tarafından Amasra’ya yapılmak isteniyor. 2009 yılından bu yana birkaç kez Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci olumsuz sonuçlandığı halde, adı geçen holding santral ismi ve yapımcı şirketi değiştirerek yeni bir ÇED süreci başlatmıştır.

18 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda yapılan “ÇED İnceleme ve Değerlendirme Toplantısı’nda” ilgili devlet kurumları tarafından bu yörede termik santralin kesinlikle yapılamayacağı belirtildiği ve ÇED süreci durdurulduğu halde Bakanlık tarafından ÇED süreci sonuçlandırılmamaktadır.

Bu gelişmeler sonucu, kamuoyunda bu holdingin kollandığı hissi uyanmıştır. Halk, adı geçen holding sahiplerinin Kayseri’li olması nedeniyle, Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız ve Sayın 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül tarafından korunduğunu ve bu sayede karar verecek bürokratlar üzerinde baskı oluşturduğunu düşünmektedir. Sayın bakanımız ve cumhurbaşkanımızın hem kişilikleri, hem de temsil ettikleri makamların saygınlığının böyle bir ilişkiye izin vermediğinden eminiz.

Bartın ve Amasra halkı olarak bizler, Amasra’daki termik santral girişimlerinin son bulması için sesimizi sayın bakanımızla, cumhurbaşkanımıza duyurmamız konusunda desteğinizi bekliyor, “Amasra Cennet Kalsın” istiyoruz.Bugün Bartın imzanı bekliyor!

Bartın Platformu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «@cbAbdullahGul @idrisgulluce Amasra Cennet Kalsın #TermiksizAmasra». Bartın ve imza atan diğer 1.536 kişiye katıl.