Bursa Kokuyor! Hamitler Çöplüğü Temizlenecek mi?

Bursa Kokuyor! Hamitler Çöplüğü Temizlenecek mi?

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.
5.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.

Alinur Aktaş (Bursa Belediye Başkanı) tarafına Muhammed Kaba bu kampanyayı başlattı

Bursa Osmangazi İlçesi'ndeki Hamitler Çöplüğü (Yenikent Katı Atık Depolama alanı) çok büyük bir alana çok kötü bir koku yaymakta ve yıllardır bu sorun çözülememektedir. 

Çevre sakinleri artık bu kokudan bezdi. 

Neyse ki,

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı büyükşehir adayı iken Alinur Aktaş Merinos "Hamitler Katı Atık Depolama sahasının botanik parka dönüştürüleceğini de kaydeden Başkan Aktaş, kent merkezinde bulunan hurdacıların da şehir dışına taşınacağını açıkladı."

Şimdi, Alinur Aktaş'ın bu konuda verdiği sözü tutmasını talep ediyor ve bekliyoruz.  Hamitler Çöplüğü yeşil alana dönüşüp Bursa kokudan kurtulana kadar takipçisi olacağız.

Hamitler çöplüğü iyice yerleşim yerleri içinde kalmış durumda. Bu çöplüğün yarattığı olumsuzluklardan; Hamitler, Yunuseli, Bağlarbaşı, Akpınar, 1050 Konutlar Bölgesi, Yenibağlar, Emek, Geçit, Balat gibi mahallelerde yaşayan yüz binlerle insan etkileniyor.

5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu gereği ilimizde evsel atıkların toplanmasından İlçe belediyeleri, bertarafından Büyükşehir Belediyesi sorumludur.

Arıtma esnasında dışarıya sızan bu koku doğru kontrollerin yapılmadığının göstergesi olabilir.

İnsan ve çevre sağlığı için oldukça zararlı olması sebebiyle başta Bursa halkı olmak üzere tüm ülke vatandaşlarının konunun hassasiyetine gereken önemi vermesini dileyerek herkese kokusuz, temiz hava, temiz nefes alabileceğimiz sağlıklı günlere dönüş yapmayı düşlemekteyim.

Benimle aynı düşen insanlarla bir araya gelirsek, bu sorunun çözümü için Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın bir an önce verdiği söz yolunda harekete geçeceğine inanıyorum. 

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.
5.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.