Kampanya Kapatıldı

Burcu için Adalet İstiyoruz!

Bu kampanya 5.075 destekçiye ulaştı


Bartın’da Vali Konağı Kavşağında yaşanan feci kazada üniversite öğrencisi Burcu Duran hayatını kaybederken araç sürücüsü Uğur K. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Pazar günü Çatmaca Kavşağı ile Gölbucağı kavşağı arasında yer alan Vali Konağı Kavşağında sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil kaldırımda yürüyen 23 yaşındaki Burcu Duran’a çarpmıştı.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Duran, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken araç şoförü Uğur K. ise göz altına alınmıştı.

Genç kız bugün düzenlenen cenaze töreninin ardından ailesi ve sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa defnedildi.

Kaza sonrasında gözaltına alınan araç sürücüsü Uğur K.’nın ise çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bir cana mal olan feci kaza bölgedeki bir işyerine ait güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken görüntülerde aracın aşırı hızlı olduğu ve kontrolden çıktıktan sonra kaldırıma çıktığı görülüyor.

Sınıf arkadaşımız Burcu Duran'a çarpan ve ölümüne sebep olan Uğur Kalaycı'nın hapis cezası almasını istiyoruz!

 

https://www.youtube.com/watch?v=_tyiRawMVjUBugün Ceyda imzanı bekliyor!

Ceyda Bekar bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Burcu için Adalet İstiyoruz!». Ceyda ve imza atan diğer 5.074 kişiye katıl.