Bodrum Yunus Parkı kapatılsın, parktaki tüm canlar koruma altına alınsın!

Bodrum Yunus Parkı kapatılsın, parktaki tüm canlar koruma altına alınsın!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.
150.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve tarafına Buket Uzuner bu kampanyayı başlattı

Bodrum’da yıllardır tutsak edilen deniz memelileri için hala bir umut var! Yeni belediye başkanı Ahmet Aras Bodrum için yeni bir dönemin başlangıcı, Bodrum Yunus Parkı’ndaki tutsak hayvanlar için de özgürlüğün sembolü olabilir. Bunun için Yunuslara Özgürlük Platformu ve Bana Göz Kulak Ol Derneği (BGKO) ile birlikte yeniden harekete geçiyoruz ve bu süreçte her birinizin desteğine ihtiyacımız var!

Oysa bu deniz hapishanesi “geleceğin aydınlık ve medeni yüzü” olarak tanımlanan Bodrum’a yakışmıyor.

Bodrum’u çevreleyen denizlerde özgür yunuslar, deniz kaplumbağaları, hatta Akdeniz fokları görülebilirken, Bodrum’un doğal ve kültürel zenginlikleriyle anılması gerekiyor; hayvanlara eziyet eden, dünya çapında boykot edilen ve tutsaklıktan para kazanan bir yunus gösteri merkeziyle değil…

Bu yüzden, Bodrum Dolphin Park’ın bir an önce kapatılmasını ve Bodrum’da böyle bir vahşete bir daha izin verilmemesini talep ediyoruz.

Bizler tutsak yunuslar ve deniz memelilerinin özgürlüğü için gönüllü mücadele etmeye devam ediyoruz. Siz de Bodrum’daki yunus gösteri merkezinin derhal kapatılması için çağrımıza katılın. Burada tutsak edilen hayvanların 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 24. maddesi esasınca insan sömürüsünden uzak bir şekilde koruma altına alınması ve hayvan esaretinden para kazanan işletmelerin Bodrum dahil Muğla sınırları dahilinde, hatta Türkiye çapında bir daha açılmaması için çağrımıza katılın!

Çünkü özgürlük bütün canlıların hakkı. İşletmeciler ve eğitmenler tarafından meta gibi kiralanıp satılan, açlıkla cezalandırılan ve ömür boyu hapis tutularak doğalarında olmayan hareketlere zorlanan bu hayvanların korunmasını sağlamak, yeni nesillerin özgürlüğü için mücadele etmek ve zulme karşı durmak bizim elimizde.

Bodrum Yunus Parkı’nın, Fethiye ve Kaş’tan sonra Türkiye’de kapatılan üçüncü yunus parkı olabilmesi için bir aradayız. TBMM Hayvan Hakları İzleme Komisyonu başta olmak üzere yetkili tüm mercilere örnek olabilmesi için şimdi siz de imzanızı atın; esaretin değil, özgürlüğün yanında olun.

Çünkü hayvanlar insanların kölesi, eğlencesi, malı değildir; olmamalıdır. Hayvanların tutsak edilmesi, sergilenmesi ve ömür boyu işkenceye maruz bırakılmaları hayvan onuruna ve özgürce yaşam hakkına aykırıdır.

Kampanyamıza daha fazla destek olmak için http://www.change.org/bodrumyunusparkinahayir kısa linkini Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarda çevrenizle paylaşabilir, hayvan esaretine karşı desteğinizi göstermek ve detaylı bilgi almak için www.yunuslaraozgurluk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlarınızda aşağıdaki yetkili kurumları etiketlerseniz sesimizi çoğaltmamıza yardımcı olabilirsiniz:

@ahmetarasbodrum
@BodrumBel
@osmangurun
@muglabelediye
@herkesicinCHP
@DolphinBodrum  ‏

"Dostum esir tutulmamalı" diyen Bana Göz Kulak Ol Derneği'nin sanatçılarla birlikte, yunus parklarının kanlı yüzünü anlattığı videosunu izlemek için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz: https://vimeo.com/84997788

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.
150.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.