Kampanya Kapatıldı
Kampanyanın muhatabı: Muğla Valiliği ve 2 diğer muhatap daha

Bodrum’da Boğa Güreşi İstemiyoruz

16.548
destekçi

Her türlü hayvan dövüşü, hayvan güreşi, hayvan yarışı v.b. adı altında yapılan, o zavallıların kızgınlıklarının, yaralanmalarının zevk alınarak izlenmesine karşı iken, ilçemiz Bodrum'da da bu yıl 6 Ağustos'ta ikinci defa boğa güreşi düzenlenecektir.

Boğa güreşi Bodrum'un geleneğinde yoktur, ısrarla geleneksel hale getirilmeye ve festival adı altında sunulmaya çalışılmaktadır. İlçemizde yıllardır gerçekleşen Deve Güreşlerine engel olunamamışken, bir de boğa güreşinin eklenmesini istemiyoruz.

Festivaller sevgi içermeli, çocuklara vahşet ve dövüş yerine içinde sevgi nüvesi barındırılan festivaller izletilmelidir. Ayrıca Bodrum gibi dünyanın incisi dediğimiz, turizmin gözbebeği olan bir ilçeye bu tür vahşet içeren dövüşler yakışmamaktadır.

Hem ilçemizde, hem de Türkiye'nin diğer bölgelerinde bu tür gösterilere izin verilmesin.

Bju kampanya şunlara teslim edildi:
  • Muğla Valiliği
  • Bodrum Kaymakamlığı
  • Bodrum Belediyesi


    Füsun Uslu bu kampanyayı bir imzayla başlattı, şimdi 16.548 destekçisi var. Görmek istediğin değişimi yaratmak için bugün sen de bir kampanya başlat.
    Bugün Füsun imzanı bekliyor!

    Füsun Uslu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Bodrum’da Boğa Güreşi İstemiyoruz @BodrumBel». Füsun ve imza atan diğer 16.547 kişiye katıl.