Lütfen Caretta carettalara, Kum Zambaklarına, Yeşilöz'ümüze Kıymayın.

Lütfen Caretta carettalara, Kum Zambaklarına, Yeşilöz'ümüze Kıymayın.

Başlama tarihi:
16 Ağustos 2019
Muhatap:
Çevre ve şehircilik Bakanlığı ÇED Gen.Müd. ve 2 diğer muhatap daha
Doğrulanmış başarı
Bu kampanya 44.931 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Güldane Şahin

Alanya Yeşilöz Sahili SİT alanı, Caretta carettaların büyüme yuvalama alanı ve nesli tehlike altında bir tür olan kum zambaklarının yaşam alanıdır. Lütfen kıymayın bu güzelliklere, deniz kaplumbağalarına kıymayın kum zambaklarına kıymayın, yeşilimize mavimize kıymayın cennet YEŞILÖZümüze kıymayın. 

Buradaki Caretta Caretta ve kum zambaklarının çok acil desteğine ihtiyacı var. 

Aytemizler Akaryakıt Dağıtım AŞ. bu bölgede deniz içindeki dolfeni yani akaryakıt boşaltım tesisini büyütmek için başvurdu ve Çevresel Etki Değerlendirmesi, tüm itirazlarımıza rağmen onaylandı. Bunun üzerine Yeşilöz Sakinleri olarak pes etmedik ve yürütmeyi durdurma davası açtık. Çok yakında bilirkişi keşfi yapılacak. 

Bu süreçte sizlerin desteği çok önemli, lütfen kampanyayı imzalayıp paylaşın ve buradaki büyük tehdidi herkese duyurmamıza yardım edin. 

Eğer bu tesis genişletirlirse denizimizi, deniz içindeki canlıları, sahilimizi, sahilimizdeki yaşayan canlıları ve Türkiye turizminin yüzde onunu karşılayan Alanya’yı kötü etkileyecek. Kısacası Çevreye olumsuz etkisi geri dönüştürülemez olacak. 

Gelecekte mavilerimizin, carettalarımızın, kum zambaklarının, turizmin olmadığı Alanya istemiyoruz. Kum zambağı o kadar özel ve tehlike altında bir türdür ki, koparmanın cezası 60 bin TL’dir. Hal böyleyken bu bölgede bu tesise izin verilmesi anlaşılır bir şey değil. 

Projenin derhal iptalini talep ediyoruz. 

Cennet sahilimize lütfen dokunmayınız. 

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 44.931 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş

Karar Vericiler

  • Çevre ve şehircilik Bakanlığı ÇED Gen.Müd.
  • Aytemizler Akaryakıt AŞ
  • Alanya Belediye ve kaymakamlık