Beyşehir Gölü Kurumadan Kurtarılsın

Beyşehir Gölü Kurumadan Kurtarılsın

Başlama tarihi:
3 Aralık 2019
İmzalar: 17.752Sonraki Hedef: 25.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Mehmet Atcı

Beyşehir Gölü 20-27 metre derinlikten 5-6 metre derinliğe geriledi.

Yanlış ve aşırı tarımsal sulama, bilinçsiz tüketim, çeşme suyundan bahçe sulama ve boşa kullanımdan dolayı göz göre göre kurumaya terkedildi.

Sadece bir göl veya tatlı su olması dışında iklim belirleyici bir habitatın yok olmasını engellemek adına bilindik bir çalışma olmaması ve çevre ilçelere çumra vb bölgelere su verilmesi bu durumun tetikçilerinden.

İçerisinde çeşit çeşit balık barındıran, yat turu faaliyetleri gerçekleştirilen ve bölgenin simgesi olan Beyşehir Gölü artık yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Ayrıca her yerde yapılan sondaj çalışmaları sonucu yer altı kaynaklarıda tükenmiş ve göçükler meydana gelmeye başlamış durumda. 

Belediyenin yaptığı taşıma kar sistemi bunun kurtarıcısı olamaz. İlgililerin bir an önce tedbir alıp acilen bu felaketi önlemesi gerekmektedir.

Sizlerden ricam bu konuyla ilgili gerekli adımları atmaya hemen başlamak adına bir bilinç oluşturmak ve bunu yayabilmek için buradan bir imza ile sesimizi duyurmak ve bu değerli gölü kurtarmak için bir adım atmak.

Buradan başlayalım ve bize verilen bu değerli mirasın yok oluşunu önleyelim. Geleceğimizi kurtarmak için bir imzada siz atın.

Hemen destekle
İmzalar: 17.752Sonraki Hedef: 25.000
Hemen destekle