Bedaş'ın ihmali yüzünden hayvanlarımız ölmesin!

Bedaş'ın ihmali yüzünden hayvanlarımız ölmesin!

7.498 kişi imzaladı. Hedefimiz 7.500.
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş tarafına Deniz S bu kampanyayı başlattı

Fotoğrafta gördüğünüz Miel, Şişli'de bulunan Paşa Mahallesinde sahibiyle gezerken Boğaziçi Elektrik dağıtım A.Ş'nin (Bedaş) ihmalleri sonucu açıkta kalan elektrik kabloları kar altında kaldığı için elektrik akıma kapılıp hayatını kaybetmiştir!

Özellikle Şişli ve Beşiktaş bölgesinde bir haftada beşten fazla ölümlü vaka yaşadık.

Evcil hayvanlarımız sokakta ihtiyaçlarını giderirken aydınlatma direklerinin etrafa yaydığı kaçak akım sayesinde acı bir şekilde hayatlarını kaybettiler. Unutmayın onları kaçak elektrik akımından koruyacak ayakkabıları da yok. 

Bedaş'ın ihmalsizlikleri yüzünden hayvanlarımız sokaklarda gezerken elektrik direklerinin, aydınlatma direklerinin, ışıklı reklam tabelalarının kaçak akım yaymaları sebebi ile ölüyor veya çok ciddi yaralanıyorlar!

Bu durum evcil hayvanlarımızı, sokakta yaşayan hayvanlarımızı hem de ailemizi çok büyük risk altına sokuyor!

Tüm Şişli, Beşiktaş mahalle, cadde ve sokaklarında elektrik ve aydınlatma direklerinden kablolar dışarıya sarkmış, kapaksız ve direkler bakımsız, arızalı durumda. Her biri etrafa kaçak akım ve korku yayıyor!

Mahallemizde, sokaklarımız da korkuyla yürümeye başladık! Özellikle Şişli ve Beşiktaş bölgeleri sonrasında tüm İstanbul mahalle ve sokakları için çok endişeliyiz!

Şişli Merkez Mah. Sıracevizler Caddesinde köpeğiyle yaşayan biri olarak bu durumlara şahit oldum. Tüm çevrem gibi ben de sokaklarda korkuyla  yürüyorum! Arkadaşlarımızın başına gelen ve hayvan dostlarının ölümüyle veya ağır yaralanmasıyla sonuçlanan korkunç durumların başka kimsenin başına gelmemesi için yetkililerden çözüm bekliyorum!

Hayvanlarımızla mahallelerimizde korkmadan dolaşabilmek istiyoruz!

Lütfen bu bölgelerdeki elektrik kaçaklarının kontrolü için Bedaş'a yaptığım çağrıya katılın. Kampanyamı imzaladıktan sonra ilgileneceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla da paylaşın.

Teşekkürler

7.498 kişi imzaladı. Hedefimiz 7.500.