Doğrulanmış başarı

Haksızlığa Son Verin: Erteleme Değil, Çözüm İstiyoruz!

Bu kampanya 18.363 destekçi ile değişim yarattı!


Türkiye’nin son 20 yılına damgasını vuran Müslüman-laik çatışması eksenine oturtulmuş siyasetin en büyük mağdurları hep kadınlar oldu.
 
Ülkemizin en önemli meselelerinden birisi kadınların konumunun güçlendirilmesi ve toplumsal hayatın her alanına katılması iken başı örtülü ve başı açık kadınlar arasında ayrım yaratmaya yönelik söylem ve uygulamalar, en büyük zararı yine bu hattın her iki tarafındaki kadınlara verdi.
 
Bizler, başı örtülü kadınlara yönelik eşitsizlik yaratan her türlü uygulamaya karşı çıkıyoruz. Başörtülü kadınların kamu hizmetlerinde görev alma, başta milletvekilliği olmak üzere merkezi ve yerel yönetimlere seçilme haklarının önündeki her türlü yasal ve yasal olmayan engelin ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz. Hizmet alan – hizmet veren ayrımı yapmıyoruz. Yapılmasını reddediyoruz.
 
Emek piyasasında başörtülü kadınlara yönelik örtük ayrımcılığa son verilmesini istiyoruz. Bu tür eşitsizliklerin, esas meselemiz olan kadına karşı ayrımcılıkla mücadelenin önünde de bir engel olduğuna inanıyoruz.
 
Bu nedenle, başta iktidar partisi olmak üzere, TBMM içindeki ve dışındaki tüm siyasi partileri başörtülü kadınların haklarından yararlanmalarını engelleyen yasal mevzuatın değiştirilmesi için acilen, ön koşulsuz harekete geçmeye çağırıyoruz.

İlk İmzacılar

Amberin Zaman
Ayça Damgacı
Ayça İnce
Ayşe Çavdar
Ayşegül Okan
Ayşegül Sönmez
Balçiçek İlter
Bediz Yılmaz
Beral Madra
Bircan Yorulmaz
Burçak Madran
Cansu Çamlıbel
Çiğdem Mater
Demet Şahende Dinler
Didem Danış
Didem Gençtürk
Doğa Kılcıoğlu
Duygu Akın
Ebru Çapa
Ekim Tan
Elif Bereketli
Elif Cemal
Evren Balta
Fatma Türe
Figen Yüksekdağ
Hale Akay
Hale Gönültaş
İnci Furni
Işın Eliçin
İştar Gözaydın
Jaklin Çelik
Mebuse Tekay
Necmiye Alpay
Neval Güven Türkeli
Nil Mutluer
Nilüfer Göle
Nurcan Akad
Oya Baydar
Perihan Özcan
Perrin Öğün
Pınar Öğünç
Rana Şenol
Raziye Kubat
Sebahat Tuncel
Sevda Alankuş
Sevgi Ortaç
Sevil Turan
Sevilay Demirci
Sibel Yardımcı
Şirin Payzın
Verda Özer
Yasemin İnceoğlu
Yeşim Burul
Zehra Gülbahar
Zehra Kafkaslı
Zeynep Gürcanlı
Zozan ÖzgökçeBugün Çözüm imzanı bekliyor!

Çözüm İstiyoruz bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Beşir Atalay: Haksızlığa Son Verin: Erteleme Değil, Çözüm İstiyoruz!». Çözüm ve imza atan diğer 18.362 kişiye katıl.