BÖLGEMİZDE GEÇİCİ BAKIMEVİ İSTİYORUZ

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


SAKARYA BÜYÜKŞEHİR GEÇİCİ BAKIMEVİ ÇALIŞANLARININ DEĞİŞMESİNİ VE BOLGEMİZDE GEÇİCİ BAKİMEVİ YAPILMASINI İSTİYORUZ

BOLGEMİZDE GEÇİCİ BAKİMEVİ İSTİYORUZ
Pamukova Doğa canlılarını koruma ve yaşatma derneği olarak yaşadığımız bölgede Sakarya buyuksehir geçici bakımevi dışında hayvanlarin rehabilite, kısırlaştırma,tedavi edilebilecekleri /hasta,yaşlı annesiz yavru kopeklerin yani sokakta yaşam şansları olmayan hayvanların barinacaklari bir merkezin olmamasindan kaynaklı bir çok sorunlar yaşamaktayız.

Sakarya Büyükşehir belediyesine ait geçici hayvan bakımevinin ihmalleri ile dünden bugüne sıralı ölümler gerçekleşmiştir. Bu durumun sebeplerinden biri de Sakarya ilçelerinde hayvanların önemsizleşip Büyükşehir geçici bakımevşne yığılmasıdır. Belediyeler kendi sokaklarından topladıklarını kısırlaştırma adı altında toplayıp geri almadıkları Büyükşehir'in de geri iade etmemesinden dolayı ihmal halkası genişleyip hayvanların vahşice ölümüne ortak olmuşlardır. Bu sorunlardan dolayı Sakarya Büyükşehir geçici bakım evi yönetiminin değişmesi,çalışanların hayvanseverlerden olması,her ilçeye geçici bakım evi veya küçük klinikler yapılması için gereğinin yapılmasını istiyoruz.

Sakarya ilçeleri Ali Fuat pasa,Geyve,Pamukova,mekece de ciddi köpek silkulasyonu olmasından kaynaklı insanların zaman zaman yersiz şikayetlerinden bu köpekler ait oldukları sokak ve mahallelerinden toplanip büyükşehire gönderiliyor. Gönderen belediyeler çoğu zaman bunun takibini yapmadıkları gibi 5199 sayılı kanuna muhalefet ederek kopekleri doğal yaşam alanları olan alışık oldukları mahallelere sokaklara geri getirilmediği gibi dernek olarak bizde takiplerini yapmakta zorlanıyoruz.
Konuya ilişkin olarak gerek insanların gerekse hayvanların mağduriyetini bertaraf etmek adına bölgemizde tam teşekküllü bir bakım evinin yapılmasını, tedavisi tamamlanan hayvanların,bize tahsis edilebilecek bir besleme noktasina sevkiyatını sağlayıp
sokak hayvanlarının kontrolunu ve güvenliğini sağlamak için siz yetkililerden destek beklemekteyiz. Bahsedilen ilçelerin belediyeleri fikir bütünlüğü sağlayarak ortak bir bakımevi yapabilecekleri kanaatindeyim.
Bu bağlamda bölge orman müdürlüğü'nce belli bir alana sahip orman arazisini besleme alanı olarak kullanmak adina kullanım hakkını bize vermeleri,mümkün degilse cüzi bir ücret karşılığında kiraya vermeleri yönünde destek beklemekteyiz.
Sahipsiz sokak hayvanlarını koruma gözetme ve kontrol birliği sağlama adına ve de insanların şikayetleri ile oluşan olumsuz etkileşimleri sonlandırma adına taleplerimizin ivedilikle yerine getirilmesi için gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.