Avm saatleri yeniden düzenlensin

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.


Merhaba,

Bende bu ülkedeki yüzbinlerce emekçiden biriyim ve senelerdir İstanbul’daki bir AVM’de sabah 10:00 akşam 22:00 standardında haftanın 6 günü 45 saat çalışıyorum.

45 saat buzdağının görünen yüzü sadece. Ben ve benim gibi çalışan herkesin yaşadığı önemli sorunlar var: Akşam 22:00 sonrası mağazayı toplamadan çıkamıyoruz ve bu bazen son otobüslere zar zor yetişmek, eve çok geç varmak anlamına geliyor.

Ailemizi, sevdiklerimizi hiç göremediğimiz günlerimiz sıklıkla oluyor. Bazen 21:00 sonrasında hiç müşteri girişi almadığımız günler de oluyor ve 22:00'a kadar boş geçen kocaman 1 saatimiz heba oluyor.

22:00, ne satıyor olursa olsun bir işyeri için çok geç bir kapanış saatidir ki hayati önem taşıyan ilaç sektöründe dahi nöbetçilik sistemi uygun bulunup eczaneler için normal bir kapanış saati belirlenmiştir.

Evliliklerinde sektör nedeniyle sorun yaşayan ve boşanan pek çok yöneticim ve ekip arkadaşım oldu. Bizlerin talep ve ricası AVM saatlerinin yeniden düzenlenmesidir. İnsani şartlara uymayan 22:00 kapanış saatinden vazgeçilmesini ben ve benim gibi tüm avm emekçileri adına talep etmekteyim.

Saygılarımla.