Avcılar Tunceli’yi terk etsin!

Avcılar Tunceli’yi terk etsin!

26.226 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Tarım ve Orman Bakanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Özge Uyan

Avcılık Spor Değil, Cinayettir!

Tarım ve Orman bakanlığının açtığı ihale sonucu yurtiçi ve yurt dışından yaklaşık 22 kişilik avcı grubu yabani hayvanları avlamak için Tunceli’ye geldi.

Dersim Dernekleri Federasyonu, ihalenin gizli yapıldığını ve gelen avcıların Tunceli Öğretmenevine yerleştirildiğini belirtti.

Yıllardır devlet eliyle, spor adı altında cinayet işleniyor. Daha önce de ülkenin farklı bölgelerinde masum hayvanların canı ihale ile satışa çıkarıldı ve bu ihaleler sonucu bir çok yaban hayvanı katledildi.

Şehir hayatında insan dışında hiçbir canlıya yaşam hakkı sunmayan, her yeri işgal eden insanoğlu şimdi de yaban hayatına göz dikti ve bundan para kazanmaya çalışıyor. Masum hayvanların canları kazanç kaynağına dönüştürülemez, bunun insan ve hayvan ülkesinde yaşayan tüm canlılardan sorumlu olan devlet eliyle yapılması ise kabul edilemez.

İnsan ya da hayvan, bir canlıyı öldürmek normal bir insan davranışı değildir ve bu zihniyet sadece yaban hayatını değil insanlığı da tehdit etmektedir. Tüm canlıların yaşam hakkı kutsal ve eşittir. Avcılık spor değildir, vahşiliktir.

Sorumlular derhal bu barbarlıktan vazgeçmeli ve yaban hayatı ihale ile satışa çıkarmayı bırakmalıdır!

26.226 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.