Kampanya Kapatıldı

Bizim için yaz, atlar için ölüm mevsimi geldi. Adalar'daki fayton atlarına yapılan zulüm bitsin.

Bu kampanya 631.361 destekçiye ulaştı


Durum inanılmaz ve şok edici. Besbelli kapasitesinin çok üstünde çalıştırılan, iyi bakılmayan, çektikleri fayton değil ızdırap olan atlara bakınca içim eriyor.

Ada turu keyfi için atların hali görmezden geliniyor. Peki neden hala faytona biniliyor? Sadece sağlıklı ve mutlu atların olduğu faytonlar tercih edilse, sahipleri atlara daha insancıl davranmaya başlamaz mı?

Bütün günü arkalarında koca bir fayton, 4-5 kişi bir de faytoncuyu oraya buraya çekerek geçiriyorlar. Bu atlara sık sık çişlerini yapmasınlar diye su bile vermiyorlarmış.

Kayışlardan ayaklarında yaralar olumuş ama hala çalıştırılan atlar gördüm mesela. Sakatlandıkları zaman adanın herhangi bir yerinde ölüme terk edilmeleri de cabası.

Bu katliama artık dur demeliyiz. Son gördüğüm video beni bitirdi diyebilirim. Yeni doğum yapmış bir at, iki gün can çekişiyor. Toprak eşelenmiş, etrafı kan gölü. Veteriner gelene kadar yavrusu önünde can veriyor. Böyle bir acıya göz yumulamaz.

Adalar'a motorlu, elektrikli faytonlar konulsun. Bisiklet yolları yapılsın. Bu canların zulmü bitsin. Onlar da yaşamayı hak ediyor.

Bu eziyete göz yumma, sen de bir imza at.Bugün gökçen imzanı bekliyor!

gökçen kılınç bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Atlar için ölüm mevsimi geldi. Fayton atlarına yapılan zulüm bitsin @adalarbld». gökçen ve imza atan diğer 631.360 kişiye katıl.