Atakent Küçükçekmece'de Trafik Sorununu Çözmek Mümkün (Sürücü Kursları ve Okul Önleri)

Atakent Küçükçekmece'de Trafik Sorununu Çözmek Mümkün (Sürücü Kursları ve Okul Önleri)

Başlama tarihi:
3 Mart 2022
Muhatap:
Sn. Ali YERLİKAYA (İstanbul Valisi) ve
İmzalar: 252Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Efecan Karagöz

Dün itibariyle CİMER üzerinden İstanbul Valiliği'ne bir başvuru yaptım; ancak kamuoyu oluşturmak ve destek toplamak adına dilekçe metnimi buradan da paylaşmak istedim. Destek verebilirseniz çok sevinirim.

* * * * *

Sayın ilgili,

7 yıldır Küçükçekmece Atakent Mahallesi'nde yaşamaktayım ve bu süreçte bölgemizdeki trafik sorunu gün geçtikçe büyümeye devam etti. Konuyla ilgili bir çalışma yapılıyor mu bilmiyorum, ancak vatandaş olarak bu konuda bir talep oluşturmayı artık kendime görev bildim.

Bölgemizde trafikle ilgili en ciddi sorunlardan biri sürücü kurslarının yollarımızı çalışma alanı ve sınav alanı olarak kullanması. Yollarımızın üç şeritli olmasından ötürü olduğunu tahmin ettiğim üzere sürücü kursları bu bölgede eğitim ve/veya talim yaptırıyor. Ayrıca sınavlar da bu bölgede oluyor. Yeni ehliyet alacak kişiler haliyle araç kullanımına hakim değiller. Bu durum öncelikle trafik güvenliğini tehlikeye atıyor. Sonrasında da trafiğin yoğun olduğu saatlerde yol vermeyi ve yol almayı bilmeyen, araç kulanımına hakim olmayan sürücü adayları trafiğin kilitlenmesine sebebiyet veriyor. Yakın zamanda da bu bölgede olan kazayla ilgili haberlerin linklerini aşağıda paylaşıyorum.

https://www.sabah.com.tr/istanbul/2022/01/30/kucukcekmecedeki-feci-kazada-surucu-kursu-ogretmeni-hayatini-kaybetti
https://www.haberturk.com/kazada-surucu-egitmeni-hayatini-kaybetti-3330169

Ayrıca sürücü kursları ile ilgili bir kazanın daha haberine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
https://www.atakenthaber.com/haber/1361/atakentte-yine-surucu-kursu-araci-kazasi

Bölgemizde trafikle ilgili bir diğer sorun ise okul çıkış saatinde okul önlerine araçların iki hatta bazen üç sıra halinde park etmesi. Velilere alternatif gösterilmediği için, yaptırım uygulanmadığı için ve "herkes bırakıyor ben neden bırakmayayım" diye düşünüldüğü için bu saatlerde okul önlerindeki yolları kullananlar ve hatta okulların yer aldığı bölgelerdeki bağlantı yollarını kullananlar çok ciddi mağduriyetler yaşıyorlar.

Bölgede yaşayan biri olarak çözüm önerilerim:

  • Sürücü kurslarına çalışma yeri olarak başka bir yer gösterilmesi.
  • Okullar okul giriş-çıkış saatlerinde yaşanan yoğunluğa bir çözüm bulmuyorlar ise söz konusu saatlerde trafiği yönlendirecek, birden fazla sıra park edilmesine izin vermeyecek şekilde personel çalıştırılmasının zorunlu hale getirilmesi. Düzeni sağlamayan okullara ise caydırıcı cezalar uygulanması.

Konuyla ilgili ek bilgi veya yardımcı olabileceğimi düşündüğünüz herhangi bir konuda bana iletişim bilgilerim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu iki konuyla ilgili bölgemizdeki araç sürücüleri ve hatta yayalar olmak üzere büyük bir çoğunluğun şikayetçi olduğunu sizlere bildirmeyi görev bilirim. Gerekli olması halinde konuyla ilgili imza da toplayabilirim.

Gereği hakkında yardımlarınız için konuyu bilgilerinize saygıyla arz ederim.

Hemen destekle
İmzalar: 252Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle