Annemin ölmesini istemiyorum

Annemin ölmesini istemiyorum

Başlama tarihi:
8 Eylül 2019
Muhatap:
Cumhuriyet Başsavcılığı ve
İmzalar: 106.011Sonraki Hedef: 150.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: cennet göztepe

Ben Cennet Göztepe, 23 yaşındayım. 15 yaşında bir erkek kardeşim var. Annem 6 Eylül Cuma akşamı, 7 yıldır ayrı yaşadığı ve 2 yıl önce boşanmış olduğu babam tarafından yine bıçaklı saldırıya uğradı. Annemin durumu ağır. Annemi korumaya çalışırken ben ve kardeşim de birçok yerimizden yaralandık. 

Babam için uzaklaştırma kararı vardı, anneme yaklaşması yasaktı.

Ev hapsi vardı, akşam 21:00 - sabah 7:00 saatleri arasında evinden çıkması yasaktı. 

Fakat bu adamı kimse kontrol etmediği için gece 1:00’de annemi ve bizleri öldürmeye teşebbüs etti. Birçok suçtan dosyası olan, ev hapsine uymayan ve uzaklaştırma kararına uymayan bu adam, saldırının akşamı gözaltına alındı ve ertesi gün yine serbest bırakıldı. Şimdiyse yeniden tutuklu ama maalesef her an bırakılması mümkün. Avukatımız var, adli süreci uyguluyor ama maalesef can güvenliğimiz yok. 

Annem bunu yaşayan tek kadın değil, her gün duyuyoruz.  Verilen uzaklaştırma cezaları ve ev hapisleri takip edilmiyor. Oysa bu kararlar ve önleyici tedbirler hayati bir öneme sahip. Ben, annem ölmesin, kadınlar için bir şeyler değişsin diye uğraşıyorum.

Bu kampanyayla iki şey istiyorum. 

1- Birincisi, bir an evvel yetkililerin harekete geçmesi ve annemin ve bizlerin güvenliğinin sağlanması.

2- İkincisi ise aile içi şiddetten, kadına karşı şiddetten yargılanan ve ev hapsi cezası verilen erkeklere ‘elektronik kelepçe’ takılması.

Uzaklaştırma cezası alan kişiler evde olmaları gereken saatlerde serbestçe dışarıda olabiliyorlar. Bu, verilen cezayı anlamsız kılıyor. Ve maalesef emniyet güçleri bu insanları her gün denetlemekte zorlanıyor. 

Bir çok evlât gibi ben de, kardeşim de annesiz kalmak istemiyoruz. Hiçbir kadın böyle savunmasız kalsın istemiyoruz. O adam bir daha gelse kendimizi koruyabilecek durumda değiliz. Tek istediğimiz verilen cezanın uygulanması, o adamın anneme ve bize yaklaşamaması. Sizler de bi imza atarak bize yardım edin. Kadın cinayetlerini önlemek için bir adım atalım. 

Desteğiniz için teşekkürler, 

Cennet Göztepe 

Hemen destekle
İmzalar: 106.011Sonraki Hedef: 150.000
Hemen destekle