Anne Hareketi - Çocuklarımız Karanlıkta Okula Gitmesin

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 300.000.


Bizler ANNELER OLARAK diyoruz ki;

Türkiye'de, 1978 yılından beri uygulanagelmekte olan yaz-kış saati uygulaması, geçtiğimiz sene, kaldırılarak, bütün yıl boyunca sürecek yaz saati uygulamasına geçildi.

Bu uygulamanın da en büyük etkisi küçücük çocuklarımızın üzerinde oldu.

Geçen sene başlayan bu uygulamayla çocuklarımız, sabahları okula gitmek için uyandıklarında, etrafta bir gece karanlığı hakim oldu. Uyanan çocuklarımıza, "haydi okul vakti, sabah oldu" demek zorlaştı. Çünkü gördükleri karanlık ile sabahı bağdaştırmaları imkansızlaştı.

Özellikle ilkokula yeni başlayan çocuklarımız için, bu uygulama hem güvenlik sorununu hem de derslerde verimlilik sorununu beraberinde getirdi.

4.760.000 ilkokul öğrencisi için bu durum gerçekten çekilmesi zor bir hal aldı.

Hal böyle iken 4.760.000 çocuk ve anneleri ile birlikte toplam 9.520.000 insan, bu uygulama nedeniyle  mağdur oldu. Bu sene, bu rakam daha da artacak. Ve artacak yeni hali ile, ülke nüfusunun nerdeyse yedide biri mağdur olacak.

Biz anneler olarak sesleniyoruz; lütfen çocuklarımızın ve bizim bu mağduriyetimize son verecek yeni bir yasal düzenleme yapılsın.

Gözünün içine baktığımız evlatlarımız, bu karanlıkta yollara dökülmesin. Gündüz gözüyle, güven içinde okullarına gidebilsinler.

Her anneyi, babayı, ve anne baba adaylarını bu kampanyayı imzalamaya davet ediyoruz.