Fayton Zulmüne Son !!

Başarı

Fayton Zulmüne Son !!

Bu kampanya 137 destekçi ile değişim yarattı!
Ekrem İmamoğlu ve tarafına Şükrü Fındık bu kampanyayı başlattı

Hayvan hakları ülkemizin gündeminde olan ve konuşulan konulardan biri. Hayvanların insancıl muamele görmesini sağlayacak bu haklar konusunda ne yazık ki ülkece kayda değer bir gelişme kaydedemiyoruz. Sokak hayvanlarından vahşi hayvanlara ve evcil hayvanlara her gün farklı bir vahşetle karşılaşıyoruz, orantısız çalıştırılan veya en kötüsü zevk için zarar verilen hayvan dostlarımız için çoğu zaman bir şey yapamıyoruz. Atılan havai fişeklerden etkilenerek ölen canlar, barınaklarda kötü koşullarda yaşayarak ölen canlar, sırf keyif için ve nostalji olsun diye adalarda kötü şartlarda turizm amaçlı kullanılan canlar ve ne yazık ki daha nicesi bu durumda… Aslında onlarla empati yapmak, acılarını anlayabilmek, onlara iyi koşullar sunmak hepimizin temel sorumluluğu. Adalarda turizm amaçlı kullanılan atların, bizlerin bile dayanamadığı sıcak havalarda, saatlerce hiç durmadan, su ve yemek verilmeden çalıştırılması nedeniyle baygınlık geçirdikleri veya öldüklerini görüyoruz… 

Özellikle belediyeler seçim öncesi vaatlerinde bu konuya değindiler. Çünkü yoğun olarak sosyal medyada hayvanların ölümlerine şahit oluyorduk.

Bu yıl içerisinde çalışmalara başlayan bazı belediyeler fayton hizmeti ile ilgili kararlar almaya başladı. Bunlardan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunun almış olduğu karar neticesinde Fayton Çalışma Esas ve Usulleri Yönergesini iptal ederek İzmir’de fayton dönemini kapattı. Ardından 10 Haziranda Antalya Büyükşehir Belediyesi almış olduğu karar doğrultusunda Antalya’da ki fayton faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Şimdi de tüm gözler İstanbul Büyükşehir belediyesinde.

Başarı

Bu kampanya 137 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş