Abant İzzet Baysal Üniversitesi BÜTÜNLEME SINAVI ya da ÇAN EĞRİSİ geri GELSİN!

Abant İzzet Baysal Üniversitesi BÜTÜNLEME SINAVI ya da ÇAN EĞRİSİ geri GELSİN!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.


Nadire şevval duran

Bolu/merkez

Talep:BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ BÜTÜNLEME SINAVI HAKKININ GERİ GELMESİ (iktisadi idari bilimler fakültesi)
1- Üniversitemizde 2015 - 2016 yıllarında bulunan bütünleme sınavları kalkarak yaz okuluna dönüşmüştür. Fakat her dersten en az 1000 e yakın öğrenci o dersten sınırda kalmakla birlikte 4 ders için 2 ayını vermektedir.
2-Bir dersi 6 7 Kez alıp yinede bir sonuca varamayıp sadece ödediği ücretle ve zamanını harcamasıyla kalan bir sürü öğrenci ailesinin yada çevre baskısı nedeniyle eğitimine son veriyor.
3-Akademisyenlerin ek gelir elde etmesinden ise öğrencilerin çabucak mezun olup hayata atılmasının önündeki bu engel artık kalkmalı.
4-üniversitemize bakılırsa iibf den en zor mezun olunan üniversitelerden biriyiz. Eğer bütünleme imkanı gelirse insanlar okullarının uzamasına öğrenim kredilerinin kesilmelerine ve mağdur kalmalarına mahal vermeden derslerini toplu bir şekilde verebilecek ve hayata atılabileceklerdir.

5-bütünleme sınavı nın yanı sıra diğer bir seçenek olan çan eğrisi de öğrencilerin çok çalışıp sınır notlarla kalmasını engelleyecek ve hakkı olan dersi geçmesine imkan verecektir. 
6-Unutmayın ki gençler refah içinde olursa milletimiz de kalkınır ve bir sürü güzel iş başarabiliriz.! 

Yukarıda belirttiğim hususların tarafınızca incelenip ilgili sorunun giderilmesini benimle aynı sıkıntıdan muzdarip olan 15. 000 e yakın iibf li gençle birlikte arz ederim. 
18/01/19