Ağustos'ta 50 Bin Atama, Öğretmen Gerek Vatana

Kampanya Kapatıldı

Ağustos'ta 50 Bin Atama, Öğretmen Gerek Vatana

Bu kampanya 8.094 destekçiye ulaştı

Recep Tayyip Erdoğan ve tarafına Seda Güven bu kampanyayı başlattı

Yüz binlerce öğretmenimiz mesleğini yapmak için gün sayıp atama haberi bekliyor diğer yandan hayatına ataması yapılmayan bir öğretmen olarak devam etmeye çalışıyor. Bu sürecin zorluğunun en büyük kanıtı eğitim şehitlerimizdir. Bizler geleceğe umutla bakmak istiyor ve sevdiğimiz mesleği yapmak için inançla yarınları bekliyoruz fakat her geçen gün umudumuz tükeniyor. Ücretli öğretmenlik uygulaması umutsuzluğumuzu daha da derinleştiriyor.

Hatırlatıyoruz, gelişmiş bir ekonomi, kalkınmış bir toplum ancak kaliteli ve nitelikli bir eğitimle mümkündür. Bizler “Oku” emrini aldık. Okuduk. Bizler başöğretmenimizin “Yeni nesil öğretmenlerin olacaktır” sözünü işittik bir nesil yetiştirmenin idealistliğini ve şuurunu benliğimizde hissedene kadar yılmadık emek verdik, çaba gösterdik. Ailemiz üzgün, öğrencilerimiz üzgün, eşlerimiz üzgün, hayallerimiz ertelenmiş, emeklerimiz boşlukta, eğitimcilerimiz boşlukta, üzerinden ay geçmesine rağmen hala yapılan adaletsizliğe inanamıyor ve atanacağımızın haberini sizden bekliyoruz. Biz eğitimciler, fedakar olmaya, cesur olmaya, hizmet etmeye hazırız. Bunun için gerekli eğitimleri aldık istenilen sınavı verdik, şimdi sizden müjdemizi bekliyoruz. İşsiz 438 bin insan demek eşsiz, aşsız ve gelecek ümidi kararmış milyonlar demek. Biz artık annelerimizin gözlerine gururla, öğrencilerimizin gözlerine şefkatle yetkililerimizin gözlerine öğretmen olarak bakmak istiyoruz! Bizi anlayacağınızı, bizim sesimiz olacağınızı düşünüyor öğretmenlere yapılan bu haksızlığı gidermek adına ağustosta 50 bin atama haberini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sorunlarımıza yönelik sorularımızı anlaşılmak için size ve sizinle çalışan yetkililerimize yöneltiyoruz;

1- Ücretli öğretmenlik dediğimiz sistemle hayvan yetiştiricisinin, şarap üreticisi mezununun, muhasebe mezununun , iktisatçının, maliyecinin hatta lise mezunlarının çeşitli branşlarda öğretmenlik yapmasının çocuklarımız ve eğitimimiz için ne derece yararı olabilir?

2- Emekliliği geldiği, içinde bulunduğu okul ortamı ile kuşak çatışması yaşadığı halde emekli olmamış eğitimcilerimizin eğitimimize ve çocuklarımıza katkısı nasıl olabilir?

3- Resmi verilere göre 96 bin öğretmen ihtiyacının olduğu ülkemizde 96 bin öğretmensiz sınıfın,çocuklarımızın vebali hepimizin üzerindeyken ‘’Ağustosta atama yapılmayabilir.’’ demek hak mıdır? Sorunlarımızın çözümüne yönelik taleplerimizi, atamasının yapılmasını bekleyen 438 bin öğretmenimiz adına siz yetkililerimize iletiyoruz.

a-Ücretli öğretmenlik altında ucuz fakat kalitesiz eğitimin önüne geçmeli, ücretli öğretmenlik kaldırılmalıdır.

b-Nitelikli ve kaliteli eğitimin kuşaklar arasındaki iletişimsizliğe kurban edilmemesi için bir an önce emeklilik şartlarının iyileştirilerek öğretmenler emekliliğe teşvik edilmelidir.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm konularla ilgili yetkili mercii olarak sizlerin desteğini bekliyor ve gerekli çalışmaların başlatılması için bir an önce yetkililerimizi harekete geçirmenizi tüm umudumuzla bekliyoruz.

Kampanya Kapatıldı

Bu kampanya 8.094 destekçiye ulaştı