Kampanya Kapatıldı

6. Ve 7. Sınıf Müfredatı Sınavdan Kaldırılsın

Bu kampanya 53.198 destekçiye ulaştı


5 Kasım 2017 günü Bakan Yılmaz, 8. Sınıf öğrencilerinin liseye geçiş modelini açıkladı. Lakin hala kafalarda soru işareti dolanmakta. Bakan İsmet Yılmaz, önerilere her zaman açık olduklarının ve sistemde hala ufak değişiklik paylarının olduğunu belirtti.

Sistemin yeni getirilerinden biri de sınava 6 ve 7. Sınıf konularının da dahil olması. Sınava girmek isteyen öğrenciler için eski konuları bir daha çalışmak çok yorucu ve yıpratıcı olacak.  Hem okul yazılı ve sözlüleriyle uğraşan çocuklar hem de 6 ve 7. Sınıfı tekrar ederken oldukça yıpranacak.

İşte benim bu şekilde bir kampanya başlatma  amacım sınavda sadece 8. Sınıf konuları olması ve sınav sisteminin istenildiği gibi 'kolay' olmasını isteğimi/isteğimizi dile getirmek.

Belki bir 8. Sınıf öğrencisi olmayabilirsiniz ama bu, kampanyayı imzalamamanızı gerektirmez. İmzalarınızı bekliyor, dileğimizin gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Bugün Büşra imzanı bekliyor!

Büşra Gülen bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «6. Ve 7. Sınıf Müfredatı Sınavdan Kaldırılsın». Büşra ve imza atan diğer 53.197 kişiye katıl.