Kampanya Kapatıldı

4 Yanlış 1 Doğru Kuralının Kaldırılmasını İstiyorum

Bu kampanya 119.893 destekçiye ulaştı


Sayın Yetkililer...

Anadolu Üniversitesi - Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültelerinde okuyan öğrenciler olarak YÖK'ün uygulanması için fakültelere gönderdiği yönetmelikteki 4 yanlış 1 doğru cevabı götürür kararına Karşı çıkıyoruz.

Hangi örgün eğitimde böyle bir sistem var ?

 Genellikle Maddi manevi zor şartlarla Eğitim - Öğrenim görmeye Çalışan Öğrencilerin, okuma isteğini köreltip, OLUMSUZ Yönde etkileyecek, ders geçme imkanını zorlaştıracak bu Uygulamanın En Yakın ZAMANDA kaldırılmasını istiyoruz. 

Zaten zor olan, toplu sınav yaparak 1 günde en az 6-7 dersin sığdırıldığı, ardarda 2 gün öğrenciye en az 12-13 dersin sınavını vermek Zorunda bırakıldığı, dersi Kendi imkanlarıyla ögrenmeye Çalıştığı, Öğrencinin omzunda Büyük Bir yük Olan bu 4 yanlışın 1 Doğruyu götürmesi sistemi örgün eğitim gören öğrencilere uygulanmamaktadır. bu adaletsizlikle birlikte  bir de 4 yanlış 1 doğruyu götürür kuralını Yüklemek, yük Üstüne yük yüklemektir.

Örgün Eğitim Yapan Üniversitelerde BÜT var Aöf'te neden Yok ?

Örgün öğretimde dahi bu kadar zorlayıcı etkenler bulunmazken, Açıköğretimin bu Denli zorlaştırımasını, oğrencilerin, okuma isteği olan Diğer insanlarımız adına doğru bulmuyoruz. En Yakın ZAMANDA bu zorlayıcı kuralın kaldırılmasını istiyoruz.


Eğer ki bu gayretimiz bir şekilde engellenecek ise bizde aöf öğrencileri olarak Kayıtlarımızı dondurma yoluna gideceğimizi bildiririz.. 

Tüm AÖF Öğrencileri Adına.. 
Hüseyin KALKAN

 

Bilgi ve iletişim için 
https://www.facebook.com/huseyinkalkanfan

 

 Bugün Hüseyin imzanı bekliyor!

Hüseyin Kalkan bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «4 Yanlış 1 Doğru Kuralının Kaldırılmasını İstiyorum». Hüseyin ve imza atan diğer 119.892 kişiye katıl.