29 Ekim'de İBB havai fişekleri sosyal medyada patlatsın.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaşıyor. İstanbul'da 29 Ekim coşkusunu yaşamayı beklerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin planladığı kutlamalar arasında havaifişek gösterisini görmek beni üzdü ve endişelendirdi. 

Yakın zamanda Avcılar ve Büyükçekmece belediyeleri kuşları öldüren, çevre ve gürültü kirliliğine sebep olan, hastaları, yaşlıları, bebekleri huzursuz eden havaifişekleri yasaklamışken, İBB'den de benzer hassasiyeti bekliyoruz.

Basına yansıyan programa göre, 29 Ekim 2019 Salı günü, 19:00 - 23:00 saatleri arasında çeşitli etkinlikler ve gösteriler yapılacak. Bunlardan biri de, maalesef havaifişek gösterileri. 
 
Programa göre İBB programında Kız Kulesi açıklarında deniz yüzeyinden teknelerden havaifişek atılacak. Buna ek olarak Tuzla, Eyüp, Ümraniye, Sancaktepe, Gaziosmanpaşa, Güngören, Çatalca ve Bakırköy ilçe belediyelerinin kutlamalarında da havaifişek gösterisi yer alıyor. 

Bu kampanyayla amacım İBB'nin bir an önce havaifişek gösterisini iptal etmesi, diğer ilçelere de örnek olması. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nde ne kuşlar ölsün, ne de çevre ve gürültü kirliliği ile yaşansın bu coşku. 

İnanıyorum ki yakın zamanda havaifişek bir kutlama değil bir geri kalmışlık sembolü olacak. Verdiğiniz destekler için şimdiden teşekkür ederim. 

Sevgiler