דיי ללהטב"פוביה בבתי הספר!

דיי ללהטב"פוביה בבתי הספר!

Started
February 7, 2021
Petition to
Signatures: 1,713Next Goal: 2,500
Support now

Why this petition matters

Started by ~ ~

משרד החינוך היקר,
אנו, תלמידי חטיבת הביניים והחטיבה העליונה מכל רחבי הארץ
פונים אליך בבקשה לטפל בנושא שקרוב לליבנו, מקריי להט"בופוביה, גזענות או אפליה מצד מורים כלפי תלמידיהם.

מורים רבים כיום מחזיקים בדעות הומופוביות , גזעניות, טרנספוביות וכ"ו, ולא מפחדים להשמיע דעות אלו בכיתה. ובכך למעשה עלולים, וגם מסיתים בפועל את הדור הצעיר לדעות גזעניות ופוגעניות אלה.
בפעולה זו הם משפילים את בעלי המגדר, הלאום, הנטייה המינית וכיוצא בזה אשר נגדם ההסתה מכוונת ולמעשה עשויים לגרום להתרחקות של שאר תלמידי הכיתה מילדים אלו, הרי למורה ולאיש חינוך, שמטרתו היא פשוטו כמשמעו, לחנך את דור העתיד, יש השפעה רבה על התלמידים ודעותיהן, רק שלעיתים הכוח הזה מנוצל בידיהם לרעה.
מצב זה אינו יעלה על הדעת, ההסתה המכוונת כנגד מגזרים ומגדרים אלו פוגעת בכלל התלמידים,
אך במיוחד בבני הנוער שנכללים בתוך אחת מן קבוצות המיעוט הללו. אותם הילדים, שמלכתחילה עלולים להיות במצב שבו הם חווים בושה ולעיתים אף בריונות על מי שהם, נתקלים כעת, במקום שאמור להוות למעשה "הבית השני" שלהם, מפי אנשים שאמורים להיות שם בשבילם, מלבד בלימוד עוד משוואה במתמטיקה, ביחס משפיל ומבזה.
משרד החינוך והמורים עצמם מסבירים לנו ללא הרף שמטרתם היא לא רק ללמד אותנו, אלא להנחיל לנו ערכים, לחזק אותנו, לעזור לנו. כיצד תלמיד יכול ללמוד על קבלה, של כל אדם באשר הוא, ולהרגיש בטוח ונאהב במקום שבו המורה עצמו מסביר לו כמה הוא לא בסדר, ו"בושה לאנושות" , רק מפני שהוא לא מתבייש במי שהוא?
אנחנו לא מדברים רק בתיאוריה. שמענו, חווינו, ראינו אין ספור מקרים בהם מורים בלי למצמץ התייחסו בצורה מבזה לתלמידיהם. פעמים רבות גם לאחר שפנינו לדרגים הגבוהים יותר הייתה התעלמות מוחלטת מצד המערכת.
אז בבקשה, אנחנו מפצירים בכם, תעשו מעשה. תנקטו צעדים כלפי מורים שמתנהגים בצורה לא מכבדת, תסבירו, תגרמו לכך שתלמידים יוכלו להרגיש בטוחים בכיתתם.
בברכה, תלמידי ומורי מערכת החינוך בישראל, ותומכי דעה אחרים.
Equality �����️‍�✊�✊�✊�✊�✊�✨

Support now
Signatures: 1,713Next Goal: 2,500
Support now