Doğrulanmış başarı

Şehir Hatları Vapurları'nda evcil hayvanlar için kafes uygulaması kaldırılsın.

Bu kampanya 32.929 destekçi ile değişim yarattı!


Şehir Hatları'na gelen yeni uygulama ile artık evcil hayvanlar kafeslerinde, köpekler ise kafeslerinde VE ağızlıklı bir şekilde yolculuk yapabilecekler. Evcil hayvanı ile seyahat eden yolcu, beraberinde ağızlığı olmasına rağmen kafesi olmadığı takdirde hiç bir şekilde vapurlara alınmamaktadır. 

Bu uygulama sadece bir takım insanların şikayetlerini tatmin etmek adına, üzerine düşünülmeden hayata geçirilmiş ve evcil hayvanı olan insanlara hiç bir makul çözüm yolu sunulmamıştır. 

Bu durumda; ortalama 20 kiloluk bir köpek ile seyahat eden yolcunun her seferinde kafesle birlikte toplamda 40 kiloyu bulacak bir ağırlığı taşıması beklenmektedir. Bunun yanında ise; tek bir kafesin ortalama maliyeti 500-2000 TL arasında değişmektedir.

Örneğin; Golden Retriever cinsi bir evcil hayvana sahipsiniz ve Kadıköy'den Beşiktaş'a yolculuk yapmak istiyorsunuz. Şahsi arabanız yok ve bilindiği üzere köpeğinizle diğer toplu taşımaları kullanma imkanınız zaten yok. Bu alınan karar ile artık yanınızda en az 20 kiloluk bir kafes taşımadığınız sürece artık vapura da binme imkanınız yok. Bu Adalar'da ikamet eden kişiler için ise hiç bir ulaşım şansı kalmaması anlamına da gelmektedir.

Bu en hafif tabiriyle acımasızlık, düşüncesizlik ve mantıksızlık. Hayatlarımızı kolaylaştırmaya yönelik kararlar alması gereken kurumların aksine bizleri mağdur etmesi kabul edilemez. Gereğinin yapılması için;

Lütfen kampanyayı imzalayın; evcil hayvan dostlarımızın ve sahiplerinin mağduriyetlerinin fark edilmesine ve giderilmesine yardımcı olun. 

Beyaz Masa'yı (153) arayıp konu hakkında şikayet oluşturmak çok önemli; arayarak sürecin hızlanmasına büyük katkı sağlayın. 

#vapurlardakafesistemiyoruzBugün Özgü imzanı bekliyor!

Özgü İrikök bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Şehir Hatları Vapurları'nda evcil hayvanlar için kafes uygulaması kaldırılsın.». Özgü ve imza atan diğer 32.928 kişiye katıl.