Yeşil Alanımızı Korumamıza Yardımcı Ol, Sende Bir İmza Ver

Yeşil Alanımızı Korumamıza Yardımcı Ol, Sende Bir İmza Ver

Başlama tarihi:
2 Mart 2021
İmzalar: 367Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Bulut Can Okuducu

İstanbul Ümraniye'de bulunan mahallemize ait park alanı uzun yıllardır bir kolejin okul sınırlarına dahil edilerek kullanılmaktadır. Atakent Mahallesi sakinleri olarak 15 Eylül 2019'da yaptığımız bir basın açıklaması ile bu durumu duyurduk.

Ümraniye Belediyesi ile gerekli yazışmaları yaptık. 1 Mart 2021 tarihinde tarafımıza ulaşan yazıda bütçe yetersizliğinden dolayı parkın halkın kullanımına açılamadığı belirtildi. 

Bahse konu yeşil alanı (park alanı) kullanan bu kolejin İlim Yayma Vakfına ait olması sebebiyle bu hukuksuzluğa izin verildiğini düşünüyoruz. Vakfa ait kolejin hizmet verdiği bina mahallemizin anaokulu ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştı. Fakat bu bina yapıldıktan sonra İlim Yayma Vakfı’na verildi ve özel okul olarak faaliyetine başladı.

Bu özel okul zaman içinde arka bahçesini genişleterek kamuya ait park alanlarını kullanmaya başladı ve etrafını çevirerek okul bahçesi yaptı. Etrafı çevrilen yeşil alanın bir bölümünün üzerine okulun ihtiyacını karşılayacak yapılaşma gerçekleşti.

Bizler Atakentliler olarak çocuklarımızın koşup oynaması gereken yeşil alanlarımızı geri istiyoruz.

Hemen destekle
İmzalar: 367Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Karar Vericiler