Özel Hastanelerin SGK Anlaşması İptal Olmasın.

Özel Hastanelerin SGK Anlaşması İptal Olmasın.

Başlama tarihi:
13 Haziran 2022
İmzalar: 16.998Sonraki Hedef: 25.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: ZEYNEP ÇALIŞAN

Merhaba, ben Zeynep, meme kanseri hastasıyım.

Bazı özel hastanelerle SGK’nın anlaşmasının bozulmuş olmasından dolayı 3,5 senedir hastalığımı takip eden doktora artık gidemiyorum, rapor yazdıramıyorum ve tahlillerimi yaptıramıyorum. Benim gibi birçok takipli kanser, kalp ve böbrek hastası, başlayan tedavisini yarım bırakmak, yeni hastane, yeni doktor aramak zorunda kalacak. Kanser hastalarının mağdur olmaması için lütfen imzalayın.

Yeni karar şu şekilde: artık özel hastaneler ya tüm branşlarda SGK ile anlaşacak ya da tüm branşlarda SGK anlaşması iptal edilecek. Bazı özel hastanelerinin SGK ile bütün branşlarda anlaşması varken bazıları yalnızca bazı branşlarda anlaşması bulunuyordu. Kısmi branşlarda SGK geçerli olan hastaneler, şartı kabul etmedi ve anlaşmalar iptal oldu. 

Kısacası özel hastaneler ve SGK arasındaki inatlaşmada, mağdur olan yine biz vatandaşız. Bizim gibi takip gerektiren, tedavisi yıllarca süren hastalar ise bu karardan sonra, uzun süre tedavi gördüğümüz hastaneleri ve doktorları bırakmak zorunda bırakıldık.

En azından tedavisi başlayan hastalar için SGK’dan ve özel hastanelerden bir çözüm bulmalarını istiyoruz. 

Hastalıklarımızdan dolayı vermemiz gereken düzinelerce tahlil var. Sürekli rapor yazdırarak almamız gereken ilaçlar var. Devlet hastanelerinde bunca yığılma varken hayati tehlikesi yüksek hastalar olarak günlerce randevu almaya çalışarak, gittiğimiz kalabalık hastanelerde saatlerce sıra bekleyerek büyük mağduriyetler yaşamaktayız. Yıllardır güvendiğimiz, canımızı emanet ettiğimiz doktorları tek bir karardan sonra bırakmak zorunda bırakılıyoruz.  

Tedavilerimizin aksamaması ve kanser hastası gibi ciddi hastalıklara sahip kişilerin mağduriyet yaşamaması için lütfen imzalayıp paylaşın. Sesimiz olun.

Hemen destekle
İmzalar: 16.998Sonraki Hedef: 25.000
Hemen destekle