Doğrulanmış başarı

Çin uçuşları durdurulsun ve acil eylem planı açıklansın! #coronavirus

Bu kampanya 1.196 destekçi ile değişim yarattı!


Tüm dünyayı tedirgin eden Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Çin dışında Amerika ve pek çok Avrupa ülkesinde kesinleşmiş vakalar var. Bu virüs her an Türkiye’de de görülebilir.

Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası Kamu Sağlığı Acil Durumu ilan etti. Kısacası durum çok önemli.

Biz bu kampanyayı başlattıktan sonra THY Çin-Türkiye arası uçuşlarını 9 Mart’a kadar durdurdu. Ancak yabancı havayollarıyla halen Çin-İstanbul arası uçuşlar var. Bu durumda THY’nin uçuşları geçici olarak durdurmuş olmasının pek bir anlamı kalmıyor.

Termal kameralar da yeterli değil çünkü virüsü taşıyan bir kişi, yolculuk sırasında henüz ateşlenmemiş olabilir ya da hastalar ateş düşürücü alarak rahatlıkla hastalıklarını gizleyebilir.

Bu kampanyayla iki talepte bulunuyoruz:

  • Birincisi, Çin ve Türkiye arasındaki bütün uçuşların bir an önce durdurulması.
  • İkincisi Sağlık Bakanlığı’nın, herhangi bir virüs görülmesi durumunda yapılacaklar konusunda acil eylem planını açıklaması.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yapılanlar konusunda zaman zaman kamuoyunu bilgilendiriyor ancak vatandaş olarak ülkemizin bu virüs salgınına tam olarak nasıl hazırlandığını bilmek istiyoruz. Bu şekilde halkımızın paniğe mahal vermeden sağduyu ile önlemler alması daha kolay olacaktır.  

1. Sizce halkımızı korumak için termal kameralar yeterli mi?  

2. Olası bir salgında ne gibi önlemler alınacak?  

3. Küresel bir risk ortadayken neden hala bekleniyor?

Kampanyamızı imzalayarak bu talebimize destek vermenizi rica ediyoruz.

Sosyal Medya:

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.Bugün Corona imzanı bekliyor!

Corona Turkey bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Çin-Türkiye arasındaki uçuşlar durdurulsun! #coronavirus». Corona ve imza atan diğer 1.195 kişiye katıl.