Kampanya Kapatıldı

ÇAKIL'I VURAN KİŞİ YAKALANSIN

Bu kampanya 4.245 destekçiye ulaştı


ŞİKAYETÇİ                           : Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği ( SOHAYKO) 34-210-123

KONU: Haznedar parkında silahla vurulan çalkın faili yakalansın

ŞÜPHELİ                               : Haznedar Parkında çakıl isimli köpeği silahı ile tek el başıdan vuran şahıs  

İstanbul Güngören

                                             

SUÇ TARİHİ                         :27.02.2016

AÇIKLAMA                          :

27.02.2016 tarihinde İstanbul ili Güngören semtinde yeni yapılan büyük park’ta yaşayan ve kimlikli olan çakıl isimli sokak köpeği ismi bilinmeyen bir şahıs tarafından başından bir el vurularak öldürülmek istenmiştir.

Konu Güngören ilçe emniyet müdürlüğü ile paylaşılmış ekipler olay yerine gelerek gerekli çalışmalar yapılmış olay yeri inceleme ekipleri gelerek mermi çekirdeğini aldığı tespit edilmiştir.

Bu görüntüleri ve  videoyu izleyenlerde , öğrenen tüm vicdan sahibi insanlarda  olduğu gibi bizim ruhumuzda da derin bir yara açmıştır.Biz bir hayvan sever ve hayvan hakkı savunucusuyuz.

Bu eylemi bu kadar vahşice gerçekleştiren birinin ileride başka canlara ve insanlara da zarar verebileceği yapılan araştırmalarla sabittir. Bu suç işleme eğilimi olarak kabul edilmelidir.

Bahse konu şahısın bu olayı gerçekleştirdiğinde yanında 9-10 yaşlarında bir çocuk olduğu bu çocuğunda babasına ‘’baba ne yapıyorsun köpeği vurdun’’ dediği de görgü tanıklarından tespit edilmiştir.Ayrıca bazı vatandaşlar ise çakılı vuran kişinin polis memuru olabileceği konusunda iddaları bulunmaktadır.

Bahse konu şahışın çakır isimli köpeği silahla vurması 6136 sayılı kanuna,5199 sayılı kanuna muhalefet etmesi durumudur.Bahse konu şahısın tespit edilerek T.C.K’nın ilgili maddelerince cezalandırılması gerekmektedir.

TALEBİM                             : Bu suçu işleyen kişinin tespit edilerek cezalandırılması suçu işlerken kullandığı silahın tespit edilerek başka suçlarda kullanılıp kullanılmadığının tespit edilmesi,Bahse konu suça konu kişinin 657 devlet memuru olması iddalarının araştırılması çakılı vuranın polis memuru olmaması durumunda Türk Polis Teşkilatımızın hayvan severler gözündeki yerinin korunması amaçlı İstanbul emniyet müdürlüğümüzün titiz çalışma yaparak ve  bu konuyu araştırarak gün yüzüne çıkartmasını şahısların adli makamlara sevk edilmesini  derneğimize konu ile ilgili bilgi verilmesini arz talep ederiz.

 Bugün Sohayko imzanı bekliyor!

Sohayko Dernegi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «ÇAKIL'I VURAN KİŞİ YAKALANSIN». Sohayko ve imza atan diğer 4.244 kişiye katıl.