Starbucks: Prestaňte podporovať zneužívanie kuriat!

Starbucks: Prestaňte podporovať zneužívanie kuriat!

0 have signed. Let’s get to 500,000!
At 500,000 signatures, this petition becomes one of the top signed on Change.org!
Martin Smrek started this petition to Starbucks

Starbucks by malo predstavovať viac než len kávu. Prehlasuje, že sa hlboko zaujíma o svoju komunitu a spoločenské problémy. Napriek tomu Starbucks nerozširuje túto starostlivosť na milióny sliepok znášajúcich vajcia vo svojej globálnej dodávateľskej sieti.


Starbucks odmieta prestať podporovať farmy, ktoré zatvárajú sliepky do malých špinavých klietok. Tieto klietky sú natoľko malé a natlačené vtákmi, že v nich sliepky nemôžu robiť nič čo je pre ne prirodzené a dôležité. Často sú časti ich tiel zachytené v pletive, čo vyúsťuje do zlomených kostí, deformácií, a závažnej straty peria. Niektoré sliepky, ktoré sú vyčerpané alebo neschopné pohybu, sú udupané na smrť ostatnými sliepkami v klietke.


Stovky spoločností po celom svete končia s používaním vajec z klietkových chovov. Globlálne záväzky k ukončeniu používania vajec z klietkového chovu prichádzajú od najväčších firiem na svete, vrátane General Mills, Unilever, Nestle, Lidl, Aldi, Wyndham Worldwide, InterContinental Hotels, Aramark, Sodexo, Mondelez a Compass Group. Dokonca aj lacné fast-foodové spoločnosti a americké väznice sa vzdávajú tejto hroznej praxe. Napriek tomu sa Starbucks nedokázal pridať k tomuto celosvetovému hnutiu smerujúcemu k lepšiemu zaobchádzaniu so zvieratami.


Vo svojom poslaní Starbucks uvádza: „Teraz vidíme, že naša zodpovednosť – a náš potenciál pre dobro – je ešte väčší. Svet opäť raz upiera zrak k Starbucks, aby stanovil nový štandard. Budeme viesť“. Starbucks v starostlivosti o zvieratá zaostal. Svet teraz upiera zrak ku Starbucks v očakávaní že naplní základný štandard starostlivosti o zvieratá a bude viesť svetové reštauračné odvetvie pri odstraňovaní najhoršieho zneužívania v živočíšnej výrobe.


Prosím, podpíšte túto petíciu a povedzte Starbucks, že nebudete kupovať žiadne z ich výrobkov, až pokým neprestanú podporovať toto ohavné zneužívanie.

0 have signed. Let’s get to 500,000!
At 500,000 signatures, this petition becomes one of the top signed on Change.org!