Oběti nedobrovolné sterilizace SK

Oběti nedobrovolné sterilizace SK

0 have signed. Let’s get to 10!
At 10 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!
oběti nedobrovolné sterilizace started this petition to Slovak Republic

Dobrý den paní prezidentko posílám Vám svůj příběh.

Jsem oběť nedobrovolné sterilizace. V roce 1987 jsem žila na Slovensku ve městě Snina. Bylo mi 24 let když jsem porodila  své 4. dítě. Pan doktor Bunganič, tehdejší gynekolog, mi navrhnul že mi pomůže s antikoncepcí , že jsem mladá a tak dále. Neřekl mi však,  že už nikdy nebudu moci rodit .

Bylo mi řečeno, že je to takový malý zákrok. Řekl mi, že když děti vyrostou a já budu chtít mít další, vrátí mě, za pomoci malého zákroku, do původní stavu, že zase budu moc rodit .

Já byla mladá a hloupá. Věčila jsem mu. Jenže uplynulo pět let a já začala mít problémy s menstruací a hormony. Také jsem přišla jsem o štítnou žlázu. Měla jsem problémy s únikem moči atd..  V 34 letech jsem prošla menopauzou a od té doby mám problémy.

Dneska je mi 57 let a čím je člověk starší tím více to pociťuje. Píšu Vám i z toho důvodu, že jsem Češka žijící na Českém území, kde nemám nárok na odškodnění, protože mě operovali na Slovensku.

Já si myslím, že to není fér. Dříve to bylo jedno Československo a proto Vás prosím o pomoc nebo radu co se s tím dá dělat.

Děkuji moc paní prezidentko Čaputová.

S laskavým pozdravem Šárka Grundzova a další

0 have signed. Let’s get to 10!
At 10 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!