Kampanya Kapatıldı

Sağlıkta Şiddet Yasası Bir An Önce Çıkarılsın!

Bu kampanya 7.906 destekçiye ulaştı


Onlarca şehit vermiş sağlık çalışanlarını koruyan bir yasa hala yok. Sadece Aralık ayı içerisinde yaşanan birçok olaya lütfen bir göz atın :

  • 2 ARALIK : Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde görevli Doç. Dr. Ahmet Oğuz Hasdemir, hasta yakınları tarafından asansörde darp edildi, bacağı kırıldı.
  • 3 ARALIK : Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli bir hemşire, hasta yakını tarafından hakarete uğradı, tehdit edildi.
  • 4 ARALIK : Adana'da pratisyen Dr. Talip Yalım hasta yakınlarının tekmeli saldırısına uğradı.
  • 5 ARALIK : Balıkesir'de kaza yapıp yaralanan motosiklet sürücüsü, kendisine müdahale etmek isteyen 112 Acil Servis ekibine tabancayla rastgele ateş açtı.
  • 6 ARALIK : Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Harput Kampüsü Kadın Doğum ve Çocuk Acil Servisi'nde bir kişi, kayınvalidesini ve kayınbiraderini öldürdü, eşini yaraladı. Saldırgan, hastaneye nasıl silah soktu?
  • 7 ARALIK : Sakarya'da bir ilkokul müdürü, bir aile hekimini darp etti. Bu saldırı, son 6 içinde Sakarya'da bir sağlık çalışanına yapılan 4. saldırı oldu.
  • YİNE 7 ARALIK : İzmir Aliağa Devlet Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Osman Saffet Doğanay, eski hastası tarafından defalarca bıçaklandı.
  • 8 ARALIK : İstanbul Sultanbeyli'de aile hekimi Tolunay Kesmegülü, hasta yakını tarafından darp edildi, hakarete uğradı.
  • 9 ARALIK : Bursa'da Dr. Gökhan Erdem usülsüz ehliyet raporu talebinde bulunan bir hastanın saldırısına uğradı...
  • YİNE 9 ARALIK : Mersin'de bir aile hekiminin üzerine, askerlik raporunda usulsüzlük yapılmasını isteyen bir kişi tarafından kuru sıkı tabancayla ateş açıldı.


Tüm bu saldırılar, sadece Aralık ayında yaşandı. Üstelik bunlar sadece kayıt altına alınmış olanlar.

Meslektaşlarımız öldürülüyor, dövülüyor, vuruluyor, saldırıya uğruyor. Ve ne yazık ki, halkımız değil belki ama bakanlığımız, kanun koyucularımız, devletimiz unutuyor bizi.. Unutuyor sağlık çalışanlarını.

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI LÜTFEN BİR AN ÖNCE ÇIKARILSIN! ÖLDÜRÜLMEMİZİ BEKLEMEYİN!

YENİ BİR KAMİL FURTUN, YENİ BİR ERSİN ARSLAN OLMASIN!

HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR! SİZLERE ŞİFA DAĞITAN ELLERE DESTEK OLUN, LÜTFEN KAMPANYAYI İMZALAYIN!

TÜM MESLEK ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRIMIZDIR! BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM!

TÜM SİYASİ PARTİLERE VE HÜKÜMETE ÇAĞRIMIZDIR! LÜTFEN SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI BİR AN ÖNCE ÇIKARILSIN!Bugün Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu imzanı bekliyor!

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Sağlıkta Şiddet Yasası Bir An Önce Çıkarılsın!». Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ve imza atan diğer 7.905 kişiye katıl.